Úvod > > Materiál k výuce > 1. ročník

9. 6. hledací diktát (autodiktát)

Vytiskněte (přepište), nechte děti přečíst, rozstříhejte (to můžou také děti) a poschovávejte doma. Je to 15 slov, zadejte, že mají najít třeba 5 slov (dle vašeho uvážení). Každé slovo, které najdou, zapíšou na papír. Lepší je, pokud si ho neberou s sebou, ale nechají ho tam, kde ho našli. Pokud ale potřebují děti zrakovou oporu, můžou si slovo klidně vzít. Je to opis, jako v písance, jen je to pro děti zábavnější.

hledání slov

Písankový papír.pdf

VELIKONOCE

Dobrovolné luštění - vylušti zašifrovaný text, sudoku a výsledek mi pošli mailem na o.sevcikova@gmail.com nebo na whatsapp (775025600). Pokud k tomu připojíš i fotku z velikonočního tvoření (vajíčka, pečení, věnec - cokoliv), tak tě po návratu do školy čeká sladká odměna. :)

ABECEDA Velikonoce.pdf

šifra1.skupina.pdf

SUDOKU skupina 1.pdf

Český jazyk - čtení textů psaných velkým tiskacím písmem, pracovní listy zaslané mailem. V písankách budeme pokračovat ve škole.

Matematika - sčítání a odčítání do 10, jednoduché slovní úlohy s formulací odpovědí (Anička má čtyři rohlíky, dva snědla, kolik jich zbylo?)

Stránky, kde je možné procvičovat:

procvičování vše

Matematika Hejného metoda