Žákovská knížka
Drobečková navigace

Úvod > > Akce MŠ

Akce MŠ


Sponzorský dar Lesy České republiky, s.p

Mateřská škola Kyselka zpracovala a podala žádost o sponzorský dar na společnost Lesy České republiky, s.p.

Finanční dar byl schválen a Lesy České republiky, s.p., darují v souladu s usnesením vlády pro poskytování sponzorských darů v oblasti školství, vědy a péče o mládež, za účelem příspěvku na vybavení moderními učebními pomůckami, obdarovanému částku -50.000,- Kč na projekt „Stavím, stavíš, stavíme“, spočívající v rozvoji polytechnické výchovy – rozvoj tvořivých schopností a dovedností dětí a enviromentální výchova dětí v MŠ.

Po zapojení do projektu Malá technická univerzita, chceme propojit a i nadále rozvíjet tvořivost dětí a propojit ji s dalšími činnostmi v mateřské škole. Hra motivuje děti k práci v kolektivu a tím napomáhá i k utváření jejich sociálních rolí.
O získání sponzorského daru byla veřejnost informována také v Kyselském zpravodaji - Listopad 2019.

Štítky:
Novější 1 3 6 12 17

Školka v přírodě 2020

Školka v přírodě Mariánská 2020
Školka v přírodě se uskutečnila v termínu 3. 2. – 7. 2. 2020 na horské chatě Lesanka. V 8.30 se od ZŠ a MŠ Kyselka vypravil autobus s počtem 16. dětí z MŠ Kyselka a 17. žáků ZŠ Kyselka – první, druhá a třetí třída.
Jako pedagogický dozor na školu v přírodě odjela paní učitelka Věry Grünwaldová. Za MŠ Kyselka Blanka Zichová, Kateřina Eliášová a Naděžda Šiplová. Na školu v přírodě bylo přihlášeno 17 dětí MŠ Kyselka. Z důvodu nemoci však v pondělí fyzicky odjelo pouze šestnáct dětí.

Pondělí
Po příjezdu se děti ubytovaly na pokojích, podle předem domluvených sestav. Po vybalení věcí, jsme využili změny počasí – přestalo pršet a vyrazili jsme za chatu Lesanka stavět bunkry a využít přírodních zajímavostí pro dopolední program. Po vyvětrání na čerstvém vzduchu jsme se vrátili na oběd. K obědu nás čekala bramborová kaše a kuřecí přírodní plátek. Dětem velmi chutnalo. Všichni byli spokojení a po obědě nabírali sílu na odpolední klouzačku.
Venku jsme byli dvě hodiny a vydali se hledat sníh. Zdolali jsme kopec a využili umělého sněhu na sjezdovce na Novém Městě – Náprava. Nechyběla jízda na bobech a společné hrátky se sněhem.
Po svačině jsme děti seznámili s celotýdenním programem „Cirkus“. -četli jsme si „Jak byla Pipi v cirkuse“ a co vše zde zažila. Vyrobili jsme si lampičky, abychom si na manéž pěkně posvítili. Po večeři nechybělo povídání o proběhlém dni, které je již tradicí na škole v přírodě. Během hodnocení děti konstatovaly, že se jim líbil celý den a klouzání na sněhu.
Ve 21. 30 hodin celá chata spala.

Úterý
Úterní ráno nás přivítalo čerstvě napadaným sněhem. To byla neskutečná radost. Taková sněhová nadílka se letošní zimu ještě neobjevila. Děti koukly z okna a jásaly: „Sníh!“ Ke snídani jsme měli housku namazanou máslem a marmeládou. Kdo chtěl něco jiného, měl volbu mezi sýrem a máslem. Po snídani následoval pobyt venku. Děti byly natěšené a muselo hned ven. Stavěli jsme sněhuláky, jezdili u chaty na bobech a prostě se zimě radovali. Děti vytvářejí nové skupiny a propojují se děti z mateřinky se školáky. Následoval společně strávený čas při výrobě papírové čepice do cirkusu. Ke svačině jsme měli mandarinku. Vyvětraní a spokojení jsme si pochutnali na obědě. Těstoviny, vepřové na smetaně bylo opravdu výborné a děti si chodily přidávat. Po poledním klidu, který děti tráví malováním, společnou klidovou hrou a čtením pohádky, jsme opět vyrazili ven. Tentokrát na kopec naproti chatě Lesanka, kde jsme strávili krásné dvě hodiny jízdou na bobech a stavbou domečků ze sněhu. Foukal vítr, ale nám to nevadilo.
Následovala svačina a další společné tvoření. Barvili jsme trička batikou za studena. Večeře vypadala, jako kdyby děti dlouho nejedly. Všichni si chodili přidávat a talíře byly během chvilky prázdné. Ovocné knedlíky všem chutnaly. Následovalo hodnocení dne u společného povídání při lucernách. Děti velmi často konstatovaly, že se jim líbil celý den, ale největší radost byla z čerstvého sněhu. Nikdo neměl žádné připomínky ke krásně prožitému dni. Večerní hygiena a četba pohádky, uzavřela druhý pobytový den.

Středa
Středa je polovinou pobytu. Říká se - krizový den. Děti si jej užily plnými doušky. Ráno jsme vstávali do další bohaté sněhové nadílky. Únor - zima konečně začíná vládnout. Ráno si všichni naplnili bříško houskou se sýrem, okurkou a čajem. Po snídani rovnou na svah.           Dopolední pobyt venku jsme strávili na kopci. Děti stavěly sněhuláky a jezdili společně na kopci. K obědu si všichni ochutnali na rajské polévce a vepřovém mase v mrkvi a bramborech. Po odpoledním klidu jsme šli opět na společnou klouzačku. Následovalo zdobení sáčků na něco. Večeře a dlouho očekávaná stezka odvahy. Děti dostaly svítící náramek, aby se v lese nebály. Cesta byla označená světýlky. Děti šly samostatně, nebo ve skupinkách za. Po večerním hodnocení dne u světýlek dostal každý sušenku.
Večerní četba pohádky byla příjemná, ale na dětech byly vidět únava.

Čtvrtek
Předposlední den pobytu na škole v přírodě jsme vstávali do mrazivého rána. Únor - zima konečně začíná vládnout. Nasnídali jsme se a režim dne jsme upravili aktuálnímu počasí a nejprve jsme zvolili pobyt venku a potom hry v chatě. Klouzání a bobování, stavby ze sněhu, hrátky nebraly konce.
Po obědě si děti odpočinuly stejně jako každý jiný den na pokojích. Dlouho očekávané maškarní si děti užívaly  plnými doušky. Hry a soutěže nebraly konce. Nikdo se nevztekal z prohry a všichni byli spokojení. Večerní balení a hygiena - velmi náročné trávení času. Vše se podařilo a náš pobyt byl zhodnocen při večerním povídání u světýlek. Většina dětí konstatovala, že se jim líbil celý pobyt na škole v přírodě, ale že se těší domů na maminku a tatínka.

Pátek
Závěrečný den děti vstávaly velmi čile. Vidina maminky a tatínka všechny poháněla. Snídaně dětem velmi chutnala. Po snídani následovalo společné závěrečné hodnocení. Děti obdržely diplomy, každý dostal sáček se sladkostmi a malé překvapení. Poslední společné klouzání na kopci rychle uteklo a následoval oběd. Poslední příprava na odjezd a jen velké těšení na návrat domů.
Všechny děti byly předány rodičům u ZŠ a MŠ Kyselka v předem domluveném čase. Celý pobyt proběhl bez komplikací. Všem se pobyt líbil, dle programu jsme byli každý den dostatečně dlouho venku. Děti zvládly odloučení od rodičů velmi dobře.

 


Publikováno 3. 2. 2020 20:49

Divadlo Ondřeje Bednáře

Datum konání: 14. 10. 2019

Na 14. 10. 2019 jsme si zajistili divadelní představení Divadélka Ondřej. S fixní cenou divadelního představení nám pomohly další dvě mateřské školy- MŠ Velichov a MŠ Jakubov.

Vybrali jsme pohádku o Pipi Dlouhé punčoše. Jednalo se o kabaret plný písniček na motivy knihy Astrid  Lindgrenové. Toto představení jsme zvolili jako další motivaci dětí k naší Česko – Švédské spolupráci. Pipi se zhostila divadla velmi pěkně, z řad dětí pozvala Tomiho a Aniku. Nechyběl pan Nilson a kůň v kuchyni. Jednotlivé scény vycházely z knižní podoby.
Děti se během představení velmi často zapojily pohybem, zpěvem, odpovědí na otázky. Velmi dobře propracované a připravené divadlo děti nadchlo a s úsměvem a nadšením se všichni účastnili činností.

Bylo přínosem pro osvěžení děje knihy a některé děti se s pohádkovou postavou setkaly poprvé


Publikováno 17. 10. 2019 10:03

Lesní pedagogika

Datum konání: 16. 10. 2019

Lázeňské lesy Karlovy Vary, příspěvková organizace se již 12 let zabývají prací s dětmi, a to tou nejdostupnější formou – hrou.

Velmi náročné dopoledne se vzdělávacím programem Lázeňských lesů Karlovy Vary. Účast jsme zajistili již na jaře letošního roku. Kdo je rychlý při vypsání dotací Karlovarského kraje, získá dotovanou dopravu. To znamená výlet autobusem zdarma a jako další bonus výukový program.

Děti se rozdělily na dvě skupiny-dle věku. Každá skupina měla program přizpůsobený svému věku.

Všichni zaslouží obrovskou pochvalu! Starší děti znaly odpovědi na položené otázky lektorky. Všechny děti statečně prošly několik kilometrů stezky a všechny děti zvládly celé dopoledne v přírodě.

Výborné oblečení a dobrá svačina je základ. Opět se potvrdilo, že neexistuje špatné počasí, ale pouze špatné oblečení a to díky vám funguje skvěle. Děkujeme za spolupráci. Foukalo, spadlo pár kapek, ale nakonec bylo v lese fajn a děti si užily pobyt na čerstvém vzduchu, odnesly si spoustu zážitků a nových informací, stejně jako my.


Publikováno 17. 10. 2019 10:02

Divadlo Letadlo - Pohádka o JARU

 

Dne 28. 3. 2019 jsme se s dětmi vydali do kina v Kyselce na divadlo Letadlo-příběh o Jaru. Vyprávěli nám příběh o čtvero ročních období, z nichž jedno nám vítězilo a to bylo JARO. Provádělo nás od prvních rozkvetlých jarních kytiček, rozkvetlé stromy, Velikonoce a až nakonec po pálení čarodějnic. Přes velký počet dětí jsme se rádi usadili do prvních řad. Děti byly moc nadšené, přivítaly novou změnu při sledování divadla. Mohly se účastnit při hraní divadla, zasoutěžily si, poznaly všechny znaky jara. Na závěr jsme společně všichni oslavili příchod jara bujarým tancem a potleskem.

 


Publikováno 9. 5. 2019 10:21

Letohrádek – Ostrov

Výlet se uskutečnil dne 27. 3. 2019. Nabídku na návštěvu Letohrádku s programem pro děti jsme obdrželi od Karlovarského kraje, jako možnost dotované dopravy. Spojili jsme se s MŠ Šemnice, abychom mohli mít autobusy na dva výlety. Jedním byl Letohrádek v Ostrově a další zajistí MŠ Šemnice na jiné místo.

Nejprve byl program zajištěn pro třídu Žabiček, ale proč nevyužít dopravu zdarma i pro třídu Rybiček? Obratem jsme si domluvili návštěvu Ekocentra v Ostrově a výlet se rozšířil o další účastníky. Celkem nás z MŠ Kyselka vyrazilo 33 dětí.

Po příjezdu a svačině, jsme se rozdělili. Starší děti se vydaly na program „Princové a princezny“ a mladší směr hřiště a Ekocentrum. Starší děti si letohrádku vyzkoušely malovat na hedvábí, vytvořily návrhy na šaty pro princeznu, ale protože je látka malá, použili jsme ji na výrobu velikonoční dekorace. Dozvěděli jsme se všichni spoustu nového o historii Letohrádku a ostrovského parku. Například to, že se na komín Letohrádku vrací Čáp bílý již 350 let. Tato informace je zavedená v kronikách a spojená s městem Ostrov.
V Ekocentru si děti prohlížely ježka, ještěrky, králíčky a mnoho dalších zajímavých zvířat.

Výlet byl velmi vydařený. Děti si přivezly mnoho nových zážitků a prožily nevšední den, pod vedením svých učitelek.


Publikováno 9. 5. 2019 10:20

Ponožkový den

 

21.3. se každoročně milióny lidí přidávají k projektu „ponožkový den“. Jedná se o projekt, který podporuje lidi s Downovým syndromem. I my jsme se rozhodli v naší mateřské škole tento projekt podpořit. Moc děkujeme rodičům našich dětí za podporu a projevení sounáležitosti, ve čtvrtek ráno přicházeli s úsměvem a každou ponožkou jinou. Byl to moc krásný pocit a podpora takového projektu je naprostou samozřejmostí pro nás i pro děti.


Publikováno 9. 5. 2019 10:19

Projektový den mimo školu

V rámci Šablon II. - výzva č. 02_18_063 jsme realizovali projektový den mimo školu. Výjezdu se účastnilo 30 dětí ZŠ a MŠ Kyselka.

V sedm hodin ráno jsme se vypravili od ZŠ a MŠ kyselka směr Praha ČT.  Na 10 hodin dopoledne jsme měli od září zajištěnou exkurzi do ČT, v rámci projektu Celé Česko čte dětem, jsme zorganizovali společnou prohlídku nahrávacích studií ČT. Dětem se líbilo nahlédnutí do prostor, kde se natáčí Kouzelná školka. Krátce jsme se podívali, jak pořad vzniká a setkali jsme se s paní Jitkou Molavcovou.
Děti si vyzkoušely práci s kamerou. Také si zahrály na moderátory televizních zpráv.
Navštívili jsme výstavu pro děti na Kavčích horách a následně se přesunuli do ZOO Praha.

V ZOO Praha na nás čekala lektorka, která se dětem v rámci projektového dne věnovala. Děti se dozvěděly spoustu zajímavého.

První navštívený výběh byl s lachtany – zde děti spočítaly jejich počet, dozvěděly se zajímavosti ze světa lachtanů – jak se pohybují po souši (podsouvají zadní ploutev). Rozdíl od jejich příbuzných mrožů, kde žijí atd. Dále byl čas připraven tak, aby děti sledovaly krmení a výcvik lachtanů.
Víte, jak se rozeznají tučňáci? Podle skvrn na břiše. Úkolem dětí bylo najít tučňáka, který má podle jejich názoru na břiše největší počet teček. Dále děti řešily úkol, proč probíhá přepeřování tučňáků najednou a ne postupně.
Děti pozorovaly pelikány. Dozvěděly se, že žijí v hejnech, proč je jejich peří růžové. Odpovídaly na otázku, co by se stalo, kdyby nedostaly potravu, která je pro ně přirozená a způsobuje zabavení jejich peří.

Nechyběla prohlídka slonů a žiraf.

Jediné co nám nepřálo, bylo počasí. Celý den pršelo, museli jsme improvizovat, ale i tak se nám program v ZOO Praha vydařil.


Publikováno 9. 5. 2019 10:18

Výlet do Bečova – Botanická zahrada

Výlet se uskutečnil v úterý 7. 5. 2019. Vyrazili jsme ráno v osm hodin od Mateřské školy Kyselka směr Bečov.

Věděli jsme, co nás čeká, protože jsme již botanickou zahradu několikrát navštívili. V zahradě se udály opět změny. Rostou zde nové rostliny, jsou postaveny nové prolézačky na hřišti, vyhřívaná učebna a mnoho dalšího. Na nás čekal nový program pro MŠ – jedlé rostliny. Věnovala se nám paní lektorka, která zábavnou formou ukázala dětem spoustu nových a zajímavých věcí ze světa přírody. 
Přivítal nás panáček z dubu v podobě loutky, který nás naším programem provázel. Povídali jsme si o tom, jak roste rostlina, o včelách a jejich práci. Ochutnali jsme jedlé květy s jogurtem. Při procházce zahradou jsme si a připomněli, jak se jmenuje strom, který je zdejším symbolem – strom hrdina. Přežil období, kdy se o zahradu nikdo nestaral a dál si zde roste – Korkovník. Bylo toho ještě mnohem víc, než se dá popsat.

Nejmenší děti vyučily možnost hrátek na vybudovaném hřišti. Vyhřívanou učebnu jsme nevyužili, všichni se zahřáli pohybem.


Publikováno 9. 5. 2019 10:15

Školka v přírodě 2019

Pondělí

Po příjezdu se děti ubytovaly na pokojích, podle předem domluvených sestav. Po vybalení věcí, jsme využili čerstvého sněhu a vyrazili ven na první klouzačku. Po vyvětrání na čerstvém vzduchu jsme se vrátili na oběd. K obědu nás čekaly těstoviny a vepřové maso na paprice. Dětem velmi chutnalo. Všichni byli spokojení a po obědě nabírali sílu na odpolední klouzačku.

Venku jsme byli dvě hodiny a užívali si radovánky na sněhu. Nechyběl závod v jízdě na bobech a společné hrátky se sněhem.

Po svačině jsme děti seznámili s celotýdenním programem "O Mac Donald farmu měl".  Zazpívali jsme si písničku nejen o Mac Donaldovi, ale i naši písničku "Když jsem já sloužil". Vyrobili jsme farmu a první zvířátka, která můžeme vidět na farmě.  Výroba lampiček nesmí chybět. Po večeři proběhlo večerní povídání o proběhlém dni, které je již tradicí na škole v přírodě. Během hodnocení děti konstatovaly, že se jim líbil závod a výroba farmy.

Ve 21. 30 hodin celá chata spala.

Úterý

Úterní ráno nás přivítalo sluncem a čerstvě napadaným sněhem. Ke snídani jsme měli housku namazanou máslem a marmeládou. Kdo chtěl něco jiného, měl volbu mezi sýrem a máslem. Po snídani následoval společně strávený čas při výrobě dalších papírových zvířátek a velké krávy s vemenem, kde si děti
zkoušely dojit. Ke svačině jsme měli jablíčko. Pobyt na sněhu byl nádherně prosvícen sluncem. Nechyběla jízda na bobech a stavby sněhuláků. Děti vytvářejí nové skupiny a propojují se děti z mateřinky se školáky.

Vyvětraní a spokojení jsme si pochutnali na obědě. Koprová omáčka s knedlíkem a vajíčkem byla výborná a děti si chodily přidávat. Po poledním klidu, který
děti tráví malováním, společnou klidovou hrou, jsme opět vyrazili na kopec, kde jsme strávili krásné dvě hodiny jízdou na bobech a stavbou domečků ze sněhu. Následovala svačina a další společné tvoření z papíru a společenské hry. Večeře vypadala, jako kdyby dlouho nejedly. Všichni si chodili přidávat a
talíře byly během chvilky prázdné. Rýže s kuřecím masem všem chutnala. Následovalo hodnocení dne u společného povídání při lucernách. Děti velmi často
konstatovaly, že se jim líbil celý den a nikdo neměl žádné připomínky ke krásně prožitému dni.  Večerní hygiena a četba pohádky, to vše uzavřelo druhý pobytový den.

Středa

Středa je polovinou pobytu. Říká se, že se jedná o krizový den. Děti si jej užily plnými doušky. Ráno si všichni naplnili bříško houskou se sýrem, okurkou a čajem. Po snídani se společně pustili do výroby myšky, která nesmí na farmě chybět. Dopolední pobyt venku jsme strávili na kopci. Děti stavěly iglú, sněhuláky a jezdili společně na kopci. K obědu si všichni ochutnali na rajské omáčce s těstovinou. Po odpoledním klidu jsme šli opět na společnou klouzačku. Následovalo batikování triček, večeře a dlouho očekávaná stezka odvahy. Děti si připravily baterku, od nás dostal každý svítící náramek. Za statečnost dostal každý odměnu v podobě náramku.

Večerní četba pohádky a závěrečné hodnocení dne si všichni užili, ale byla vidět na každém únava.

Čtvrtek

Předposlední den pobytu na škole v přírodě jsme vstávali do další bohaté sněhové nadílky. Přesto, že je březen, zima se nevzdává své vlády.
Nasnídali jsme se domácího koláče s kakaem.  Režim dne jsme upravili aktuálnímu počasí a nejprve jsme zvolili pobyt venku a potom hry v chatě. Klouzání a bobování, stavby ze sněhu, hrátky nebraly konce. Během dopoledního programu dostaly děti více prostoru svou fantazii a navrhovaly, co by se na farmě dalo dělat a kdo by mohl být novým členem naší společné zvířecí rodiny.

Po obědě si děti odpočinuly stejně jako každý jiný den na pokojích. Během této doby učitelky vypraly batikovaná trička, pak následovala odpolední svačina a pobyt venku. Dlouho očekávané maškarní si děti užívaly s plnými doušky. Hry a soutěže nebraly konce. Nikdo se nevztekal z prohry a všichni byli spokojení.
Večerní balení a hygiena to bylo velmi náročné trávení času. Vše se podařilo a náš pobyt byl zhodnocen při večerním povídání u světýlek. Většina dětí konstatovala, že se jim líbil celý pobyt na škole v přírodě, ale že se těší domů na maminku a tatínka.

Pátek

Závěrečný den děti vstávaly velmi čile. Vidina maminky a tatínka všechny poháněla. Snídaně dětem velmi chutnala. Pan číšník byl velmi mile překvapen, kolik toho naše děti sní. Po snídani následovalo společné závěrečné hodnocení. Děti obdržely diplomy, každý dostal páček se sladkostmi a malé překvapení. Poslední společné klouzání na kopci rychle uteklo a následoval oběd. Poslední příprava na odjezd a následovalo jen velké těšení na návrat domů.

Všechny děti byly předány rodičům u ZŠ a MŠ Kyselka v předem domluveném čase. Celý pobyt proběhl bez komplikací. Všem se pobyt líbil, dle programu jsme byli každý den dostatečně dlouho venku. Děti zvládly odloučení od rodičů velmi dobře.


Publikováno 28. 3. 2019 14:17

Lesní školka

Lesní školka se stala již v roce 2016 naší spolupracující školkou. Již několikrát jsme si vyměnili společně strávené dopoledne v naší MŠ Kyselka, nebo v lesní školce Svatošky. Dne 6. 11. 2018 jsme se vypravili na další návštěvu de Svatošek. Autobus nás odvezl z Kyselky až na místo, kde jsme se setkali s kamarády z lesní školky.

Společně jsme zdolali opravdu velký výstup na kopec, kde na nás čekal krásný lesní kout. Přivítali jsme se, zazpívali si společně písničky a řekli si co nás ten den čeká.

Děti měly možnost volby účastnit se výtvarných činností  - frotáž listů. Na připravené plachtě si děti voskovou hrudkou zkoušely frotáž. Vznikala zajímavá dílka.

Hráli jsme společné pohybové hry - Na oplocenku  a Na zaječí rodinu.

Počítali jsme lesní plody a prohlíželi si zajímavosti na různých přírodninách. Dále si děti na kartičku se samolepící páskou sbíraly a lepily, co je v lese zaujalo.

Děti byly skvěle oblečené, to nám umožnilo prožít den plny zábavy a zážitků. Děti byly nadšené. Velkým zážitkem byl sjezd po vlastním pozadí dolů z kopce. Bezpečnost dětí byla dobře zajištěna.

Děti se dobře pohybují v nerovném terénu a většina nemá problém s koordinací pohybů. Znají pravidla pohybu v neznámém prostředí a dodržují i pravidlo "Na dohled", což znamená nevzdálit se tak, abych viděl na dospělou osobu.


Publikováno 11. 12. 2018 8:58

Novější 1 3 6 12 17

Vánoční nadílka 2019

Už je to tu. Volali jsme Ježíška. Bylo to velmi těžké, ale podařilo se.  Děti s nadšením zpívaly, volaly, hledaly Ježíška.  A on přišel! Ve třídě pod rozsvíceným stromečkem na nás čekala 13. 12. 2019 velká nadílka. Děti dostaly stavebnice, panenky, auta, motorky, modelíny prostě všechno co má pod správným vánočním stromečkem být. Moc nám pomohly některé maminky, které udělaly velký úklid pokojíčků.

Největší krabice byly zakoupeny ze sponzorského daru LČR, s.p. Mateřská škola Kyselka zpracovala a podala žádost o sponzorský dar společnost Lesy České republiky, s.p.

Finanční dar byl schválen a Lesy České republiky, s.p., darovaly v souladu s usnesením vlády pro poskytování sponzorských darů v oblasti školství, vědy a péče o mládež, za účelem příspěvku na vybavení moderními učebními pomůckami, mateřské škole částku 50.000,- Kč na projekt „Stavím, stavíš, stavíme“, spočívající v rozvoji polytechnické výchovy – rozvoj tvořivých schopností a dovedností dětí a enviromentální výchova dětí v mateřských školách.

Ten byl využit na nákup polikarpovy stavebnice a obnovu již velmi starého vybavení mateřské školy. Dojde k propojení našich projektů „Stavím, stavíš, stavíme“ a Malé technické univerzity ke které jsme kompletní materiály obdrželi jako dar od Karlovarského kraje.

Rozzářené dětské oči, výbuch nadšení to všechno bylo odměnou pro učitelky za celoroční práci.