Žákovská knížka
Drobečková navigace

Úvod > > Akce MŠ

Akce MŠ


Novější 1 3 6 11 16

Divadlo Letadlo - Pohádka o JARU

 

Dne 28. 3. 2019 jsme se s dětmi vydali do kina v Kyselce na divadlo Letadlo-příběh o Jaru. Vyprávěli nám příběh o čtvero ročních období, z nichž jedno nám vítězilo a to bylo JARO. Provádělo nás od prvních rozkvetlých jarních kytiček, rozkvetlé stromy, Velikonoce a až nakonec po pálení čarodějnic. Přes velký počet dětí jsme se rádi usadili do prvních řad. Děti byly moc nadšené, přivítaly novou změnu při sledování divadla. Mohly se účastnit při hraní divadla, zasoutěžily si, poznaly všechny znaky jara. Na závěr jsme společně všichni oslavili příchod jara bujarým tancem a potleskem.

 


Publikováno 9. 5. 2019 10:21

Letohrádek – Ostrov

Výlet se uskutečnil dne 27. 3. 2019. Nabídku na návštěvu Letohrádku s programem pro děti jsme obdrželi od Karlovarského kraje, jako možnost dotované dopravy. Spojili jsme se s MŠ Šemnice, abychom mohli mít autobusy na dva výlety. Jedním byl Letohrádek v Ostrově a další zajistí MŠ Šemnice na jiné místo.

Nejprve byl program zajištěn pro třídu Žabiček, ale proč nevyužít dopravu zdarma i pro třídu Rybiček? Obratem jsme si domluvili návštěvu Ekocentra v Ostrově a výlet se rozšířil o další účastníky. Celkem nás z MŠ Kyselka vyrazilo 33 dětí.

Po příjezdu a svačině, jsme se rozdělili. Starší děti se vydaly na program „Princové a princezny“ a mladší směr hřiště a Ekocentrum. Starší děti si letohrádku vyzkoušely malovat na hedvábí, vytvořily návrhy na šaty pro princeznu, ale protože je látka malá, použili jsme ji na výrobu velikonoční dekorace. Dozvěděli jsme se všichni spoustu nového o historii Letohrádku a ostrovského parku. Například to, že se na komín Letohrádku vrací Čáp bílý již 350 let. Tato informace je zavedená v kronikách a spojená s městem Ostrov.
V Ekocentru si děti prohlížely ježka, ještěrky, králíčky a mnoho dalších zajímavých zvířat.

Výlet byl velmi vydařený. Děti si přivezly mnoho nových zážitků a prožily nevšední den, pod vedením svých učitelek.


Publikováno 9. 5. 2019 10:20

Ponožkový den

 

21.3. se každoročně milióny lidí přidávají k projektu „ponožkový den“. Jedná se o projekt, který podporuje lidi s Downovým syndromem. I my jsme se rozhodli v naší mateřské škole tento projekt podpořit. Moc děkujeme rodičům našich dětí za podporu a projevení sounáležitosti, ve čtvrtek ráno přicházeli s úsměvem a každou ponožkou jinou. Byl to moc krásný pocit a podpora takového projektu je naprostou samozřejmostí pro nás i pro děti.


Publikováno 9. 5. 2019 10:19

Projektový den mimo školu

V rámci Šablon II. - výzva č. 02_18_063 jsme realizovali projektový den mimo školu. Výjezdu se účastnilo 30 dětí ZŠ a MŠ Kyselka.

V sedm hodin ráno jsme se vypravili od ZŠ a MŠ kyselka směr Praha ČT.  Na 10 hodin dopoledne jsme měli od září zajištěnou exkurzi do ČT, v rámci projektu Celé Česko čte dětem, jsme zorganizovali společnou prohlídku nahrávacích studií ČT. Dětem se líbilo nahlédnutí do prostor, kde se natáčí Kouzelná školka. Krátce jsme se podívali, jak pořad vzniká a setkali jsme se s paní Jitkou Molavcovou.
Děti si vyzkoušely práci s kamerou. Také si zahrály na moderátory televizních zpráv.
Navštívili jsme výstavu pro děti na Kavčích horách a následně se přesunuli do ZOO Praha.

V ZOO Praha na nás čekala lektorka, která se dětem v rámci projektového dne věnovala. Děti se dozvěděly spoustu zajímavého.

První navštívený výběh byl s lachtany – zde děti spočítaly jejich počet, dozvěděly se zajímavosti ze světa lachtanů – jak se pohybují po souši (podsouvají zadní ploutev). Rozdíl od jejich příbuzných mrožů, kde žijí atd. Dále byl čas připraven tak, aby děti sledovaly krmení a výcvik lachtanů.
Víte, jak se rozeznají tučňáci? Podle skvrn na břiše. Úkolem dětí bylo najít tučňáka, který má podle jejich názoru na břiše největší počet teček. Dále děti řešily úkol, proč probíhá přepeřování tučňáků najednou a ne postupně.
Děti pozorovaly pelikány. Dozvěděly se, že žijí v hejnech, proč je jejich peří růžové. Odpovídaly na otázku, co by se stalo, kdyby nedostaly potravu, která je pro ně přirozená a způsobuje zabavení jejich peří.

Nechyběla prohlídka slonů a žiraf.

Jediné co nám nepřálo, bylo počasí. Celý den pršelo, museli jsme improvizovat, ale i tak se nám program v ZOO Praha vydařil.


Publikováno 9. 5. 2019 10:18

Výlet do Bečova – Botanická zahrada

Výlet se uskutečnil v úterý 7. 5. 2019. Vyrazili jsme ráno v osm hodin od Mateřské školy Kyselka směr Bečov.

Věděli jsme, co nás čeká, protože jsme již botanickou zahradu několikrát navštívili. V zahradě se udály opět změny. Rostou zde nové rostliny, jsou postaveny nové prolézačky na hřišti, vyhřívaná učebna a mnoho dalšího. Na nás čekal nový program pro MŠ – jedlé rostliny. Věnovala se nám paní lektorka, která zábavnou formou ukázala dětem spoustu nových a zajímavých věcí ze světa přírody. 
Přivítal nás panáček z dubu v podobě loutky, který nás naším programem provázel. Povídali jsme si o tom, jak roste rostlina, o včelách a jejich práci. Ochutnali jsme jedlé květy s jogurtem. Při procházce zahradou jsme si a připomněli, jak se jmenuje strom, který je zdejším symbolem – strom hrdina. Přežil období, kdy se o zahradu nikdo nestaral a dál si zde roste – Korkovník. Bylo toho ještě mnohem víc, než se dá popsat.

Nejmenší děti vyučily možnost hrátek na vybudovaném hřišti. Vyhřívanou učebnu jsme nevyužili, všichni se zahřáli pohybem.


Publikováno 9. 5. 2019 10:15

Školka v přírodě 2019

Pondělí

Po příjezdu se děti ubytovaly na pokojích, podle předem domluvených sestav. Po vybalení věcí, jsme využili čerstvého sněhu a vyrazili ven na první klouzačku. Po vyvětrání na čerstvém vzduchu jsme se vrátili na oběd. K obědu nás čekaly těstoviny a vepřové maso na paprice. Dětem velmi chutnalo. Všichni byli spokojení a po obědě nabírali sílu na odpolední klouzačku.

Venku jsme byli dvě hodiny a užívali si radovánky na sněhu. Nechyběl závod v jízdě na bobech a společné hrátky se sněhem.

Po svačině jsme děti seznámili s celotýdenním programem "O Mac Donald farmu měl".  Zazpívali jsme si písničku nejen o Mac Donaldovi, ale i naši písničku "Když jsem já sloužil". Vyrobili jsme farmu a první zvířátka, která můžeme vidět na farmě.  Výroba lampiček nesmí chybět. Po večeři proběhlo večerní povídání o proběhlém dni, které je již tradicí na škole v přírodě. Během hodnocení děti konstatovaly, že se jim líbil závod a výroba farmy.

Ve 21. 30 hodin celá chata spala.

Úterý

Úterní ráno nás přivítalo sluncem a čerstvě napadaným sněhem. Ke snídani jsme měli housku namazanou máslem a marmeládou. Kdo chtěl něco jiného, měl volbu mezi sýrem a máslem. Po snídani následoval společně strávený čas při výrobě dalších papírových zvířátek a velké krávy s vemenem, kde si děti
zkoušely dojit. Ke svačině jsme měli jablíčko. Pobyt na sněhu byl nádherně prosvícen sluncem. Nechyběla jízda na bobech a stavby sněhuláků. Děti vytvářejí nové skupiny a propojují se děti z mateřinky se školáky.

Vyvětraní a spokojení jsme si pochutnali na obědě. Koprová omáčka s knedlíkem a vajíčkem byla výborná a děti si chodily přidávat. Po poledním klidu, který
děti tráví malováním, společnou klidovou hrou, jsme opět vyrazili na kopec, kde jsme strávili krásné dvě hodiny jízdou na bobech a stavbou domečků ze sněhu. Následovala svačina a další společné tvoření z papíru a společenské hry. Večeře vypadala, jako kdyby dlouho nejedly. Všichni si chodili přidávat a
talíře byly během chvilky prázdné. Rýže s kuřecím masem všem chutnala. Následovalo hodnocení dne u společného povídání při lucernách. Děti velmi často
konstatovaly, že se jim líbil celý den a nikdo neměl žádné připomínky ke krásně prožitému dni.  Večerní hygiena a četba pohádky, to vše uzavřelo druhý pobytový den.

Středa

Středa je polovinou pobytu. Říká se, že se jedná o krizový den. Děti si jej užily plnými doušky. Ráno si všichni naplnili bříško houskou se sýrem, okurkou a čajem. Po snídani se společně pustili do výroby myšky, která nesmí na farmě chybět. Dopolední pobyt venku jsme strávili na kopci. Děti stavěly iglú, sněhuláky a jezdili společně na kopci. K obědu si všichni ochutnali na rajské omáčce s těstovinou. Po odpoledním klidu jsme šli opět na společnou klouzačku. Následovalo batikování triček, večeře a dlouho očekávaná stezka odvahy. Děti si připravily baterku, od nás dostal každý svítící náramek. Za statečnost dostal každý odměnu v podobě náramku.

Večerní četba pohádky a závěrečné hodnocení dne si všichni užili, ale byla vidět na každém únava.

Čtvrtek

Předposlední den pobytu na škole v přírodě jsme vstávali do další bohaté sněhové nadílky. Přesto, že je březen, zima se nevzdává své vlády.
Nasnídali jsme se domácího koláče s kakaem.  Režim dne jsme upravili aktuálnímu počasí a nejprve jsme zvolili pobyt venku a potom hry v chatě. Klouzání a bobování, stavby ze sněhu, hrátky nebraly konce. Během dopoledního programu dostaly děti více prostoru svou fantazii a navrhovaly, co by se na farmě dalo dělat a kdo by mohl být novým členem naší společné zvířecí rodiny.

Po obědě si děti odpočinuly stejně jako každý jiný den na pokojích. Během této doby učitelky vypraly batikovaná trička, pak následovala odpolední svačina a pobyt venku. Dlouho očekávané maškarní si děti užívaly s plnými doušky. Hry a soutěže nebraly konce. Nikdo se nevztekal z prohry a všichni byli spokojení.
Večerní balení a hygiena to bylo velmi náročné trávení času. Vše se podařilo a náš pobyt byl zhodnocen při večerním povídání u světýlek. Většina dětí konstatovala, že se jim líbil celý pobyt na škole v přírodě, ale že se těší domů na maminku a tatínka.

Pátek

Závěrečný den děti vstávaly velmi čile. Vidina maminky a tatínka všechny poháněla. Snídaně dětem velmi chutnala. Pan číšník byl velmi mile překvapen, kolik toho naše děti sní. Po snídani následovalo společné závěrečné hodnocení. Děti obdržely diplomy, každý dostal páček se sladkostmi a malé překvapení. Poslední společné klouzání na kopci rychle uteklo a následoval oběd. Poslední příprava na odjezd a následovalo jen velké těšení na návrat domů.

Všechny děti byly předány rodičům u ZŠ a MŠ Kyselka v předem domluveném čase. Celý pobyt proběhl bez komplikací. Všem se pobyt líbil, dle programu jsme byli každý den dostatečně dlouho venku. Děti zvládly odloučení od rodičů velmi dobře.


Publikováno 28. 3. 2019 14:17

Lesní školka

Lesní školka se stala již v roce 2016 naší spolupracující školkou. Již několikrát jsme si vyměnili společně strávené dopoledne v naší MŠ Kyselka, nebo v lesní školce Svatošky. Dne 6. 11. 2018 jsme se vypravili na další návštěvu de Svatošek. Autobus nás odvezl z Kyselky až na místo, kde jsme se setkali s kamarády z lesní školky.

Společně jsme zdolali opravdu velký výstup na kopec, kde na nás čekal krásný lesní kout. Přivítali jsme se, zazpívali si společně písničky a řekli si co nás ten den čeká.

Děti měly možnost volby účastnit se výtvarných činností  - frotáž listů. Na připravené plachtě si děti voskovou hrudkou zkoušely frotáž. Vznikala zajímavá dílka.

Hráli jsme společné pohybové hry - Na oplocenku  a Na zaječí rodinu.

Počítali jsme lesní plody a prohlíželi si zajímavosti na různých přírodninách. Dále si děti na kartičku se samolepící páskou sbíraly a lepily, co je v lese zaujalo.

Děti byly skvěle oblečené, to nám umožnilo prožít den plny zábavy a zážitků. Děti byly nadšené. Velkým zážitkem byl sjezd po vlastním pozadí dolů z kopce. Bezpečnost dětí byla dobře zajištěna.

Děti se dobře pohybují v nerovném terénu a většina nemá problém s koordinací pohybů. Znají pravidla pohybu v neznámém prostředí a dodržují i pravidlo "Na dohled", což znamená nevzdálit se tak, abych viděl na dospělou osobu.


Publikováno 11. 12. 2018 8:58

Maškarní

Ve středu 7. 11. 2018 se naše školka proměnila v strašidelný hrad, ve kterém své čáry a kouzla předvedly různé masky od dýní, čarodějnic, koster až po piráty či víly. Děti se zase dočkaly svého oblíbeného maškarního karnevalu. Masky soutěžily, tancovaly a skvěle se bavily. Na závěr proběhlo vyhlášení soutěže "O NEJKRÁSNĚJŠÍ DÝNI" a všichni dostaly sladkou odměnu.


Publikováno 11. 12. 2018 8:57

Celé Česko čte dětem-Městská knihovna Ostrov

Ve středu 31. 10. 2018 přijely k nám knihovnice z Městské knihovny Ostrov. Přivezly obrovskou tašku plnou knih s překvapením. Mezi nimi byla kniha, která se "prostě" jmenovala KNÍŽKA. Byla to kniha, kde se děti učily kouzlit, poznávaly puntík se správnou barvou. Měly zaťukat na ni- Aaaaa kouzlo, na druhé straně se najednou ukázaly puntíky dva. Takto děti společně s knihovnicí přečetly celou knížku. Čarovaly a čarovaly, až se na konci objevil jen jeden puntík.

Děti dostaly od knihovnic malou knížečku s úkolem, kdy jejich maminka nebo tatínek jim před spaním přečte knížečku. Kdo pozná naše knihovnice Lenku a Terezku?

Již třikrát nám četla pohádky babička paní Růžičková.Těšíme se na další její návštěvu.


Publikováno 11. 12. 2018 8:56

Celé Česko čte dětem

Již třikrát nám četla pohádky babička paní Růžičková.

11. 10. 2018
Dnešní návštěva v projektu Celé Česko čte dětem. Kdo přišel? Pani vedoucí z pošty v Kyselce. Jaká pohádka se četla? No přece Pošťácká, od Karla Čapka. Byla dlouhá, ale děti vydržely poslouchat! Následovaly dárky a pošťácká nadílka. Máme radost, že se nám naše práce daří a projekt přichází do povědomí veřejnosti.

Dne 19. října 2018 proběhlo již páté čtení pro děti. Dnes k nám zavítala kolegyně ze švédského projektu. Čtení probíhá nejen ve třídě Rybiček, ale i ve třídě Žabiček. Snažíme se, aby bylo čtení vyvážené a pro děti velmi přínosné. 

Dne 31. 10. 2018 nás navštívili hráči z HC Energie, jmenovitě Vladimír Sičák a Ondřej Beránek. Přečetli dětem pohádku, rozdali spoustu dárků, věnovali dětem svoji kartičku s podobiznou a vlastním autogramem. Děti na oplátku předaly hokejistům vlastními silami vybarvený plakát s hokejistou. Mohli si vyzkoušet stát se reportérem a zeptat se jich na pár otázek, které pro ně byly důležité. Následně jsme se společně vyfotili a popřáli hokejistům šťastnou cestu.


Publikováno 11. 12. 2018 8:55

Novější 1 3 6 11 16