Úvod > > Akce MŠ > Co je to Muzikoterapie?

Co je to Muzikoterapie?

Muzikoterapie je způsob, jak v dětech nenásilně pomocí zvuků rozvíjet hudební cítění, souvislosti, které jsou pro ně jinou formou nedostupné. Rytmus, melodie, hudební i nehudební zvuky, zapojení dítěte do vytváření hudby. Jedná se také o hru na tělo, tanec.

V našem případě se jednalo o seznámení se dětí něčím novým. Poznali jsme nové hudební nástroje. Děti samostatně vytvářely hudbu, improvizovaly, učily se poslouchat, vnímat vibrace. Máme ve školce mnoho hudebních nástrojů, také je používáme dnes a denně, ale bubny, drhla a jiné nové spíše bych řekla ne zcela běžné hudební nástroje jako je didžeridu, pentatonické flétny, okaríny, gong, přírodní perkuse, drhla ve tvaru žáby, opravdu nemáme. Děti byly nadšené. Vše jsme zkoušeli, foukaly, troubili a vnímali.

Několika slovy: Stálo to za to!“