Úvod > > Akce MŠ > Den Země

Den Země

Letošní svátek DNE ZEMĚ jsme pojali trochu netradičně. Připravili jsme pro děti týden živlů. Probírali jsme, jak jsou všechny živly důležité, ale i nebezpečné pro naši Zemi. V průběhu svátečního rána jsme si prohlíželi knihy, obrázky Země a přírody, abychom mohli venku nasbírat vše potřebné (trávu, písek a vodu v podobě modrého krepového papíru) a nalepili to do kruhu, který po vyplnění znázorňuje naši Zemi.

Děti se v průběhu týdne dozvěděly spoustu nových důležitých informací. Jeli do Světa záchranářů, hráli si vodou a vzduchem na pátek na svátek Dne Země, jsme vše prožívali ještě jednou přímo venku. Propojili jsme obě třídy, velcí pracovali s těmi nejmenšími. Učili se pomoci jeden druhému, tak důležité věci pro šťastný život na Zemi.