Úvod > > Akce MŠ > Dne 20. 4. 2016 se třída žabiček vydala do Světa záchranářů. Na program „ Svět ohně.“

Autobusem, který byl uhrazen z dotace Karlovarského kraje, jsme se vydali do Karlových Varů. Kde jsme se nasvačili, seznámili se s našimi průvodci- hasiči.

Dozvěděli jsme se, jak máme v centru chovat a na co máme dávat pozor. Přišlo rozdělení do dvou skupin.  První skupina se ocitla v jedné hasičské stanici a druhá v domečku, kde jsme navštívili jeskyni, dozvěděli se, kdy je oheň pomocník a kdy již špatný pán. Následoval simulovaný požár. Všude byl zápach, ale děti vše zvládly a postupovaly správně, při své záchraně.

Vyzkoušeli jsme si jaká je reakce dětí na nečekanou stresovou událost. To bylo velmi poučné i pro paní učitelku. Následovalo rozloučení a těšení na příště. To již však bude většina účastníků v ZŠ. Takže pojedou pod vedením někoho jiného na jiný program. Naše školka musí objednat další termín na rok 2018.

Po návratu byly děti plné zážitků, šťastné, i unavené.

Přesně jak se píše na stránkách www.svetzachranaru.cz „ Buďte si jistí, že toto Vaše děti ještě nezažily. Profesionální hasiči v roli lektorů zavedou děti do světa ohně a práce hasičů. Rizika požárů včetně správného chování při požáru. Volání na tísňovou linku. To je jen minimum toho, co účastníci tohoto programu zažijí.