Úvod > > Akce MŠ > Ekologické výukové programy - Hrátky se zvířátky

Ekologické výukové programy - Hrátky se zvířátky

Péče o naše okolí, láska k přírodě a vztah ke všemu živému a neživému okolo nás. Tyto programy nás ve školce provází. Je důležité naše děti naučit vztahu k přírodě. Naši školku navštívila paní Mgr. Dvořáková s výukovými programy. Vydali jsme s e společně do lesa. Povídali jsme si o stromech, hledali broučky- hmyz a vše si každý ukládal do speciální krabičky s lupou. Vysvětlili jsme si co vidíme a proč je vše pod lupou tak pěkně vidět. Vyzkoušeli jsme si frotáž kůry a na malířskou paletu nalepili vše zajímavé. Byli z nás malíři přírody a nepotřebovali jsme barvičky.

Děti byly zvídavé a naučili se jinou formou pozorovat les. Paní lektorka byla nadšená, co všechno víme a co známe. Stačilo se zeptat a děti sypaly názvy stromů z rukávu. Známe rozdělení stromů na jehličnaté a listnaté. Víme proč jsou listy zelené a na podzim jim zelená barva chybí. Paní učitelka byla pyšná na to co děti vědí.