Úvod > > Akce MŠ > Hledání velikonočního zajíčka

Hledání velikonočního zajíčka

Dětmi milovaná činnost v naší školce. Co tomu předchází? Paní učitelka sedne do auta a jede do obchodu koupit čokoládové zajíce. V obchodě nevěřícně zírající prodavačky musí pípnout na pokladně každého zajíce zvlášť. Takže odcházím z obchodu s účtem dlouhým jako tapeta. Musela jsem zajíců koupit 50. Prodavačka sice s úsměvem říká, že jinak to nejde. Mají takové nařízení. Já na to říkám: " Buďte ráda, že jsem koupila 50x sáček bonbonů na dětský den již minulý týden." Taky každý projel po páse samostatně...

No a může to vypuknout. Zajíček zanechal cestou stopy a děti musely stopy hledat a hlídat. Připravila jsem si pro někoho jednoduché úkoly, pro jiného složitější. Rozbitých vajíček, co popadaly zelžíce bylo hodně.. Nám to nevadilo. Přenášeli jsme také balonky z hnízda do hnízda a na závěr si každý sám našel zajíčka.

Vzhledem k počasí jsme šli pouze v okolí školky a využili možnosti navštívit zvířátka, mláďátka v sadu. Prohlédli jsme si ovečky, kozy a hlavně černá jehňata. Příště se také budeme moci podívat na slepice a kohouta.

Den se nám moc líbil a vše jsme ukončili v teple ve školce. Teď nás čeká další slavnost - Oslava švédských velikonoc.