Úvod > > Akce MŠ > Hroznatova akademie v klášteře Teplá 27. 9. 2018

Hroznatova akademie v klášteře Teplá 27. 9. 2018

V rámci MAP II. Karlovarsko v projektu Putování krajem živých vod nás čekal program „Malíř a malba.“

V rámci programu se děti se seznámily s tím, kdo byli a jak pracovali dávní malíři, kteří zdobili stěny kláštera. Učili jsme se jak "číst" staré nástěnné malby a povídali jsme si jakjim rozumět. Jak vnímat malbu nejen jako dekoraci, ale také jako poselství tvůrce a objednavatele

obrazu. Pak si všichni vyzkoušeli práci staré malířské dílny, její mechanizmy. Důraz byl kladen na výtvarnou činnost dětí - malba a na to, jak mohly děti samy objevovat různé významy klášterního prostoru.

Součástí programu byla prohlídka části kláštera.

Program byl pracovnicemi kláštera velmi dobře připravený, byl přizpůsoben věku dětí. Děti si odnesly nové poznatky a zážitky.