Úvod > > Akce MŠ > Interaktivní výstava v Becherově vile v Karlových Varech

Interaktivní výstava v Becherově vile v Karlových Varech

Známé i neznámé podoby Radka Pilaře

Na výstavu nás odvezl autobus hrazený z dotace Karlovarského kraje. Přidaly se k nám děti z MŠ Šemnice.

Po příjezdu do Karlových Varů nás přivítala slečna Vargová, která se nám věnovala po celou dobu prohlídky. Krásně připravená výstava a přístup paní průvodkyně děti okamžitě zaujal. Poslouchali jsme vyprávění z historie vily. Pěkně připravený výklad se zajímavými prvky byl poučný i pro pedagogický doprovod.

Prošli jsme výstavu, seznámili se známými i neznámými výtvarnými díly Radka Pilaře. Děti zaujaly pohádkové postavičky. Jejich zpracování v době času. Naprosto unikátní krátký film Sklíčka byl velmi poutavou částí interaktivní prohlídky. Následovalo vysvětlení postupu výroby filmu. Děti vyzkoušely  meotar a další technické prvky výstavy.

Po krátké svačince následovala výtvarná dílna. Všichni malovali a dotvářeli obraz dle výtvarného výrazu Radka Pilaře. Využili jsme geometrických prvků, očíček ve tvaru knoflíků a krásných barev.