Úvod > > Akce MŠ > Karlovarský symfonický orchestr

Karlovarský symfonický orchestr

V nabídce kulturních přestavení pro školky, naše paní učitelka našla nabídku Karlovarskéhosymfonického orchestru s názvem:  My jsme muzikanti, přicházíme k Vám- pořad pro mateřské školy s hudebními hádankami, koledami a pohádkou "O cvrčkovi a mravencích." Neváhala a kontaktovala pořadatele. Termín byl rychle domluven na 17. 12.

Jako účinkující se ve školce představili : na housle Matúš Vaňuga, na violoncello Hana Janoušková, na flétnu Michaela Petrová, na hoboj Martin Petr jako vypravěč Viktor Braunreiter.

Děti při prvních tónech hudebních nástrojů velmi zpozorněly. Hudební doprovod broučků byl krásně veden tóny. Vše navazovalo. Hádanky děti uhodly a za každou správnou odpověď dostaly odměnu. Při soutěži se nezapomnělo ani na paní učitelky. Všechny melodie byly odhaleny. Nastalo loučení, při kterém jsme společně zpívali koledy.