Úvod > > Akce MŠ > Lesní škola a projekt související s přírodou.

Lesní škola a projekt související s přírodou.

Podařila se nám účast na projektovém vyučování v Lesní
školce ve Svatošských skalách u Karlových Varů.

Návštěva v lesní školce dne 4. 10. 2016. Přivítali nás úžasné paní lektorky a paní učitelka. Byl pro nás připraven nabitý program. Nejprve jsme se jeden druhému představili, zazpívali jsme si písničku o matce přírodě. Povídali jsme si o vodě, jak vzniká, jak se liší voda minerální od vody běžné a co všechno obsahuje.
Modelovali jsme planetu Zemi, každá vrstva měla jinou barvu, modelínu jsme vrstvili od jádra až po vnější obal. Povídali jsme si o tom, jak funguje příroda, které přírodniny se pěstují pod zemí a které nad zemí. Jak a z čeho rostou rostliny, stromy a keře. Mluvili jsme o nerostném bohatství naší Země a z keramické hlíny si vytvořili mističku, která nám pomohla pochopit pojem lom a důl. Mističku si děti po výpalu odnesou domů. Také jsme v hlíně hledali poklad.

Naprosto skvělé oblečení, které jste dětem zajistili, nám umožnilo prožít den plny zábavy a zážitků. Děti byly nadšené. Kdy se vám podaří svačit a mít vedle sebe ovečku. Paní učitelky nám připravily vytopenou místnost, ale zde jsme byli jen ráno. Pak se vše odehrálo venku. Pochvala zazněla i ze stran učitelek lesní školky. Budou se těšit na další setkání.