Úvod > > Akce MŠ > Lesní školka

Lesní školka

Lesní školka se stala již v roce 2016 naší spolupracující školkou. Již několikrát jsme si vyměnili společně strávené dopoledne v naší MŠ Kyselka, nebo v lesní školce Svatošky. Dne 6. 11. 2018 jsme se vypravili na další návštěvu de Svatošek. Autobus nás odvezl z Kyselky až na místo, kde jsme se setkali s kamarády z lesní školky.

Společně jsme zdolali opravdu velký výstup na kopec, kde na nás čekal krásný lesní kout. Přivítali jsme se, zazpívali si společně písničky a řekli si co nás ten den čeká.

Děti měly možnost volby účastnit se výtvarných činností  - frotáž listů. Na připravené plachtě si děti voskovou hrudkou zkoušely frotáž. Vznikala zajímavá dílka.

Hráli jsme společné pohybové hry - Na oplocenku  a Na zaječí rodinu.

Počítali jsme lesní plody a prohlíželi si zajímavosti na různých přírodninách. Dále si děti na kartičku se samolepící páskou sbíraly a lepily, co je v lese zaujalo.

Děti byly skvěle oblečené, to nám umožnilo prožít den plny zábavy a zážitků. Děti byly nadšené. Velkým zážitkem byl sjezd po vlastním pozadí dolů z kopce. Bezpečnost dětí byla dobře zajištěna.

Děti se dobře pohybují v nerovném terénu a většina nemá problém s koordinací pohybů. Znají pravidla pohybu v neznámém prostředí a dodržují i pravidlo "Na dohled", což znamená nevzdálit se tak, abych viděl na dospělou osobu.