Úvod > > Akce MŠ > Lesní školka 13. 3. 2012

Lesní školka 13. 3. 2012

Dorazilo k nám jaro, proto jsme rozhodli, začít poznávat okolí Kyselky. Většina rodičů jezdí s dětmi na výlety daleko a děti neznají okolí svého domova a školky. Vydali jsme se přes park do Nové Kyselky. Cesta lesem byla příjemná a poučná. Pozorovali a pojmenovávali jsme některé stromy, vysvětlili si proč je na stromech smůla, z jakého důvodu vidíme v lese krmelec a jak se zde chovat.

V Nové Kyselce jsme se podívali na jedné zahradě na pštrosy, kteří se nám velmi líbili. Připomněli jsme si, kde jsme je viděli minule. Děti si vzpomněly, že to bylo v pohádce divadla Letadlo.

Pokračovali jsme přes pastvinu, potom po lesní cestě směrem na Stráň. U rozcestí na již vybudovaném přírodním ohništi jsme si opekli buřtíky. Posvačili jsme, odpočinuli si a vyrazili na zpáteční cestu.

Cesta zpět byla velmi rychlá. Šlo se z kopce,takže dětí spíše běželi s větrem o závod , než pomalu šly. Po návratu nás všechny boleli nožičky, byli jsme plní zážitků, unavení a spokojení.