Úvod > > Akce MŠ > Letohrádek – Ostrov

Letohrádek – Ostrov

Výlet se uskutečnil dne 27. 3. 2019. Nabídku na návštěvu Letohrádku s programem pro děti jsme obdrželi od Karlovarského kraje, jako možnost dotované dopravy. Spojili jsme se s MŠ Šemnice, abychom mohli mít autobusy na dva výlety. Jedním byl Letohrádek v Ostrově a další zajistí MŠ Šemnice na jiné místo.

Nejprve byl program zajištěn pro třídu Žabiček, ale proč nevyužít dopravu zdarma i pro třídu Rybiček? Obratem jsme si domluvili návštěvu Ekocentra v Ostrově a výlet se rozšířil o další účastníky. Celkem nás z MŠ Kyselka vyrazilo 33 dětí.

Po příjezdu a svačině, jsme se rozdělili. Starší děti se vydaly na program „Princové a princezny“ a mladší směr hřiště a Ekocentrum. Starší děti si letohrádku vyzkoušely malovat na hedvábí, vytvořily návrhy na šaty pro princeznu, ale protože je látka malá, použili jsme ji na výrobu velikonoční dekorace. Dozvěděli jsme se všichni spoustu nového o historii Letohrádku a ostrovského parku. Například to, že se na komín Letohrádku vrací Čáp bílý již 350 let. Tato informace je zavedená v kronikách a spojená s městem Ostrov.
V Ekocentru si děti prohlížely ježka, ještěrky, králíčky a mnoho dalších zajímavých zvířat.

Výlet byl velmi vydařený. Děti si přivezly mnoho nových zážitků a prožily nevšední den, pod vedením svých učitelek.