Úvod > > Akce MŠ > Mikulášská nadílka ve školce

Mikulášská nadílka ve školce

Jako každý rok, i letos přišel Mikuláš. Vzal s sebou anděla a čerta. Čert byl hrozivý, černý, špinavý a přes rameno mu vysel pytel. Jak udělal bll bll. Bylo ve školce ticho a pak následoval pláč vystrašených zlobilů. Anděl s Mikulášem však děti rychle uklidnil a slíbil, že čerta nepustí. Děti přednášely básničky a zpívaly písničky. Většina si ze strachu vzpomněla pouze na Mikuláš ztratil plášť. Mikuláš se zlobil, že už by chodil po ulici nahatý.

Všichni dostali připravenou nadílku a s úsměvem si prohlíželi, co všechno mají. Kluci slibovali, že už budou hodní a poslušní. Hory, doly by slíbili při pohledu na čerta. Sliby vydrželi asi 5 minut po odchodu čerta. Pak všichni zapomněli na sliby a čertovsky dětské zlobení znovu začalo.

Za všechny děti a pracovníky děkujeme Mikulášovi, čertovi a andělovi (Tomášovi Bláhovi, Jirkovi Formánkovi ml. a Kristýně Formánkové), že si našli čas v tomto předvánočním čase a pomohli nám zrealizovat mikulášskou nadílku pro naše děti v MŠ Kyselka.