Úvod > > Akce MŠ > Náš poklad

Náš poklad

V rámci naší již desetileté mezinárodní spolupráce jsme v úterý 13. 9. zakopávali poklad. K této činnosti v rámci enviromentální výchovy se inspirovali v práci kolegů ve švédském Katrineholmu. Nazýváme jej „Poklad“, neboli „Co příroda umí a neumí“.

Vyrobili jsme „Poklad“. Na dřevěnou desku je připevněno několik předmětů z různých materiálů- plast, textil, papír, potraviny. Vše jsme zakopali na tajném místě. Udělat do země v  suché hlíně větší díru není žádná legrace, o tom se děti přesvědčily samy, ale nakonec jsme to zvládli. Na jaře „Poklad“ vykopeme a budeme pozorovat, co příroda dokáže rozložit, co ne. Také zjistíme, s čím si příroda nedokáže poradit a co se s předměty stalo.

Pak jsme se vydali na procházku po naší obci.  Celou dobu nás doprovázeli naši kamarádi Trol Trulle a Trulsa. Jsou to maskoti naší spolupracující školky v Katrineholmu a velmi často je využíváme jako motivaci pro naši práci. Napili jsme se minerální vody u lázní, vyfotili se u pramene a v parku si užili nové herní prvky. Do školky se všichni vrátili příjemně unavení.