Úvod > > Akce MŠ > Oslava svátku sv. Lucie

Oslava svátku sv. Lucie

Dne 14. 12. se ve školce konala oslava svátku sv. Lucie. Podle velmi významné tradice ze Švédska jsme dnes slavili svátek Lucie. Dívky měli mít bílé oblečení a chlapci pokud možno červené, vzhledem k protestům maminek, že chlapci doma červené nemají, upravili jsme si oblečení na zelené skřítkovské.

Většina děvčátek byla v bílém a velmi jim to slušelo. Chlapci je skvěle doplňovali, zpívali jsme píseň Santa Lucia, koledy a vedli jsme školkou slavnostní průvod. Podle českých tradic však Lucie vymetá kouty a uklízí, aby nás v dalším roce nečekalo nic zlého. Proto dostali děti košťata, hadry, ubrousky a šly vymetat kouty.

Vše jsme završili oslavou narozenin Karolínky Járové a zdravou svačinkou kterou Karolínka s maminkou připravila –ježečci z kiwi.