Úvod > > Akce MŠ > Pasování na školáky

Pasování na školáky

V sobotu dopoledne proběhlo v mateřské škole rozloučení s předškoláky. Nejprve se děti a jejich rodiče dostavili na OÚ v Kyselce, kde se s dětmi rozloučili paní učitelky MŠ Kyselka- Pramínek a za OU Kyselka místostarosta Mgr. Vladimír Zicha. Děti dostaly malé dárečky od OÚ a od MŠ knihu s věnováním.Rozloučení proběhlo v obřadní síni ve slavnostní atmosféře. Nechyběly slzy dojetí, ale i šťastné úsměvy ve tvářích dětí i dospělých.

Po té  následovalo pasování na školáky o které se postarali rytíři Zlatého grálu z Tachova. Děti prošly bránou utvořenou rytíři se zvednutými meči prováděl je šašek, který také vše uváděl. Po pasování obdrželi všichni pasovací glejt, na ramena šerpu, tím se každého předškoláka stal školák. Po pasování následoval rytířský souboj, fotografování a nechyběl také přípitek šampaňským.

Na zahradě MŠ bylo připraveno občerstvení, o které se postarali rodiče budoucích prvňáčků. Nyní již na školáky čeká poslední týden ve školce a věříme, že bude následovat šťastný vstup do základní školy.