Úvod > > Akce MŠ > Pasování na školáky

Pasování na školáky

V sobotu 27. 6. dopoledneproběhlo v Mateřské škole Kyselka rozloučení s předškoláky. Nejprve se děti a jejich rodiče dostavili na OÚ v Kyselce, kde se s dětmi rozloučili paní učitelky MŠ Kyselka- Pramínek a za OÚ Kyselka starosta AlešLabík. Děti dostaly malé dárečky od OÚ a od MŠ knihu s věnováním. Rozloučení proběhlo v obřadní síni ve slavnostní atmosféře. Letošní loučení na obecním úřadě bylo velmi dojemné. Nechyběly slzy dojetí,ale i šťastné úsměvy ve tvářích dětí i dospělých.

Po té následovalo pasování na školáky, o které se postarali rytíři Zlatého grálu z Tachova. Děti prošly bránou utvořenou rytíři se zvednutými meči . Všechny děti obdržely pasovací glejt, na ramena šerpu, tím se z malého předškoláka stal školák. Popasování následoval rytířský souboj a fotografování.

Na zahradě MŠ bylo připraveno občerstvení, o které se postarali rodiče budoucích prvňáčků. Na děti čekal nádherný dort s tvářičkami všech školáků. O toto překvapení nejen pro děti, ale i pro učitelky MŠ se postarala maminka Lukáška Matušky, za což jí velmi děkujeme. Nyní již na školáky čeká poslední týden ve školce a věříme, že bude následovat šťastný vstup do základní školy.