Úvod > > Akce MŠ > Poklad

Poklad

Propojení obou tříd - Rybičky a Žabičky

Dle nápadu naší spolupracující švédské školky jsme 20. 9. 02011 zakopávali poklad.

Se zvědavostí jsme čekali, co příroda s naším pokladem za rok provede. Přišel čas, náš poklad vykopat. V pondělí 25. 6. 2012, tedy přesně za 9 měsíců od uložení pokladu do země, jsme se vydali poklad najít.

Některé děti si pamatovaly, kde jsme náš poklad zakopaly, jiní ani trošku. Místo v lese jsme tedy hledali všichni společně. Po krátkém hledání se nám podařilo naši desku s plasty, kovem, bonbonem, korkem a papírem najít. Naše překvapení bylo velké. Z brambory, bonbonu a papíru nezůstalo skoro nic. Plast a kov však zůstal v zemi neporušen. Znovu jsme si řekli, proč je nutné třídit odpad a jak se třídí. Názorným pokusem děti pochopily co znamená pro přírodu plast a další materiály.

Po nalezení pokladu, jsme v lese nasbírali dřevo. Přešli jsme do parku, kde jsme rozdělali oheň a opekli si topinky.