Úvod > > Akce MŠ > Pravidelné předčítání dětem je dnes důležitější než kdy dříve, protože:

Pravidelné předčítání dětem je dnes důležitější než kdy dříve, protože:

Množství informací lavinovitě narůstá. Kdo nečte, nebude stačit změnám současného života. Čtení chrání děti před závislostí na televizi a počítačích. Čtení je dobrou alternativou falešných hodnot masové kultury.

Proto jsme požádali rodiče a prarodiče dětí, kteří navštěvují nebo navštěvovali o MŠ Kyselka o spolupráci při čtení dětem ve školce. Očekáváme kvalitní a neustálou spolupráci ze strany rodičů a prarodičů, též starších sourozenců i jiných občanů obce. Doufáme v pozitivní ohlasy ze strany dětí při čtení v MŠ, i kladnou odezvu z domova dětí.

Dne 27. září 2018 přišla první babička, která dětem přečetla pro děti vhodnou knížku s názorným ponaučením. Malý krteček se odmítal umývat, čistit si zoubky a uklízet si po sobě. Po nějaké době ho začaly bolet zoubky, měl teplotu a začal stonat. Až medicína mu pomohla od nemoci. Tak se krteček ponaučil, že umývat se je potřeba. Dětem se pohádka moc líbila a přítomnost babičky vřele přivítali.