Úvod > > Akce MŠ > Příprava ná školkovou akci - Vánoční stromeček

Příprava ná školkovou akci - Vánoční stromeček

Celý prosinec provází přípravy na vánoční akce. Jedno vystoupení střídá druhé. Děti se vždy těší, že ukáží co umí. Přípravy okolo jsou však pro dospělé náročné. Aby se děti na přípravách podílely pekly ve školce perníky.

Paní učitelky přinesly těsto, formičky, mouku, pečící papír a vše potřebné. Spojili jsme obě třídy a ke stolkům usedlo 37 dětiček. Každý dostal kousek těsta. Bylo jedno jestli je mi dva, nebo pět let. Všichni jsme se pustili do díla. Váleli a patlali jsme těsto po stole, lepilo se na nám na válečky. Děti však byly nadšené. Vyvalovaly, vykrajovaly jsme hvězdičky, stromečky, ovečky, anděly, houbičky. Práce nám šla od ruky. Naše výtvory dala paní kuchařka do trouby na velikých plechách. Pěkně dozlatova se nám vše upeklo a nyní nás čeká zdobení.

Všechny perníčky použijeme na naší velké vánoční akci "Zdobení vánočního stromečku pro zvířátka".