Úvod > > Akce MŠ > Projekt Zdravé zoubky

Projekt Zdravé zoubky

V rámci spolupráce mezi Základní školou a mateřskou školou Kyselka a Střední zdravotnickou školou a vyšší odbornou školou zdravotnickou Karlovy Vary, jsme dne

16. 10. 2018 uspořádali dopoledne věnované zoubkům. V rámci tohoto programu jsme navštívili SZŠ Karlovy Vary, kde mají také ordinaci studentky dentální hygieny.

Studentky si připravily pro děti mateřské školy vzdělávací program. Nejprve jsme si poslechli pohádku o pejskovi Maxíkovi, který si špatně čistil zuby. Ty ho začaly bolet a Maxík se musel začít o zoubky starat lépe. S péčí o zoubky mu začal pomáhat kamarád myšák.

Prohlédli a roztřídili jsme obrázky na zdravé a nezdravé. Byly použity názorné pomůcky.

Povídali jsme si o správné péči o zuby. Vyzkoušeli jsme, kdo si špatně čistí zoubky a dětem jsme ukázali jak má správné čištění zoubků vypadat.

Děti si nacvičovaly správné držení kartáčku, manipulaci s kartáčkem a krouživé pohyby při čištění zoubků. Se vším jim studentky pomáhaly. Nechyběla odměna ve formě obrázku a malé zubní pasty.

Návštěva SZŠ je v rámci projektu vhodnější. Děti zde přijdou do přímého kontaktu s prostředím ordinace, mají více možností si vyzkoušet činnosti a využít vybavení střední školy.