Úvod > > Akce MŠ > Projektový den mimo školu

Projektový den mimo školu

V rámci Šablon II. - výzva č. 02_18_063 jsme realizovali projektový den mimo školu. Výjezdu se účastnilo 30 dětí ZŠ a MŠ Kyselka.

V sedm hodin ráno jsme se vypravili od ZŠ a MŠ kyselka směr Praha ČT.  Na 10 hodin dopoledne jsme měli od září zajištěnou exkurzi do ČT, v rámci projektu Celé Česko čte dětem, jsme zorganizovali společnou prohlídku nahrávacích studií ČT. Dětem se líbilo nahlédnutí do prostor, kde se natáčí Kouzelná školka. Krátce jsme se podívali, jak pořad vzniká a setkali jsme se s paní Jitkou Molavcovou.
Děti si vyzkoušely práci s kamerou. Také si zahrály na moderátory televizních zpráv.
Navštívili jsme výstavu pro děti na Kavčích horách a následně se přesunuli do ZOO Praha.

V ZOO Praha na nás čekala lektorka, která se dětem v rámci projektového dne věnovala. Děti se dozvěděly spoustu zajímavého.

První navštívený výběh byl s lachtany – zde děti spočítaly jejich počet, dozvěděly se zajímavosti ze světa lachtanů – jak se pohybují po souši (podsouvají zadní ploutev). Rozdíl od jejich příbuzných mrožů, kde žijí atd. Dále byl čas připraven tak, aby děti sledovaly krmení a výcvik lachtanů.
Víte, jak se rozeznají tučňáci? Podle skvrn na břiše. Úkolem dětí bylo najít tučňáka, který má podle jejich názoru na břiše největší počet teček. Dále děti řešily úkol, proč probíhá přepeřování tučňáků najednou a ne postupně.
Děti pozorovaly pelikány. Dozvěděly se, že žijí v hejnech, proč je jejich peří růžové. Odpovídaly na otázku, co by se stalo, kdyby nedostaly potravu, která je pro ně přirozená a způsobuje zabavení jejich peří.

Nechyběla prohlídka slonů a žiraf.

Jediné co nám nepřálo, bylo počasí. Celý den pršelo, museli jsme improvizovat, ale i tak se nám program v ZOO Praha vydařil.