Úvod > > Akce MŠ > Školka v přírodě 2019

Školka v přírodě 2019

Pondělí

Po příjezdu se děti ubytovaly na pokojích, podle předem domluvených sestav. Po vybalení věcí, jsme využili čerstvého sněhu a vyrazili ven na první klouzačku. Po vyvětrání na čerstvém vzduchu jsme se vrátili na oběd. K obědu nás čekaly těstoviny a vepřové maso na paprice. Dětem velmi chutnalo. Všichni byli spokojení a po obědě nabírali sílu na odpolední klouzačku.

Venku jsme byli dvě hodiny a užívali si radovánky na sněhu. Nechyběl závod v jízdě na bobech a společné hrátky se sněhem.

Po svačině jsme děti seznámili s celotýdenním programem "O Mac Donald farmu měl".  Zazpívali jsme si písničku nejen o Mac Donaldovi, ale i naši písničku "Když jsem já sloužil". Vyrobili jsme farmu a první zvířátka, která můžeme vidět na farmě.  Výroba lampiček nesmí chybět. Po večeři proběhlo večerní povídání o proběhlém dni, které je již tradicí na škole v přírodě. Během hodnocení děti konstatovaly, že se jim líbil závod a výroba farmy.

Ve 21. 30 hodin celá chata spala.

Úterý

Úterní ráno nás přivítalo sluncem a čerstvě napadaným sněhem. Ke snídani jsme měli housku namazanou máslem a marmeládou. Kdo chtěl něco jiného, měl volbu mezi sýrem a máslem. Po snídani následoval společně strávený čas při výrobě dalších papírových zvířátek a velké krávy s vemenem, kde si děti
zkoušely dojit. Ke svačině jsme měli jablíčko. Pobyt na sněhu byl nádherně prosvícen sluncem. Nechyběla jízda na bobech a stavby sněhuláků. Děti vytvářejí nové skupiny a propojují se děti z mateřinky se školáky.

Vyvětraní a spokojení jsme si pochutnali na obědě. Koprová omáčka s knedlíkem a vajíčkem byla výborná a děti si chodily přidávat. Po poledním klidu, který
děti tráví malováním, společnou klidovou hrou, jsme opět vyrazili na kopec, kde jsme strávili krásné dvě hodiny jízdou na bobech a stavbou domečků ze sněhu. Následovala svačina a další společné tvoření z papíru a společenské hry. Večeře vypadala, jako kdyby dlouho nejedly. Všichni si chodili přidávat a
talíře byly během chvilky prázdné. Rýže s kuřecím masem všem chutnala. Následovalo hodnocení dne u společného povídání při lucernách. Děti velmi často
konstatovaly, že se jim líbil celý den a nikdo neměl žádné připomínky ke krásně prožitému dni.  Večerní hygiena a četba pohádky, to vše uzavřelo druhý pobytový den.

Středa

Středa je polovinou pobytu. Říká se, že se jedná o krizový den. Děti si jej užily plnými doušky. Ráno si všichni naplnili bříško houskou se sýrem, okurkou a čajem. Po snídani se společně pustili do výroby myšky, která nesmí na farmě chybět. Dopolední pobyt venku jsme strávili na kopci. Děti stavěly iglú, sněhuláky a jezdili společně na kopci. K obědu si všichni ochutnali na rajské omáčce s těstovinou. Po odpoledním klidu jsme šli opět na společnou klouzačku. Následovalo batikování triček, večeře a dlouho očekávaná stezka odvahy. Děti si připravily baterku, od nás dostal každý svítící náramek. Za statečnost dostal každý odměnu v podobě náramku.

Večerní četba pohádky a závěrečné hodnocení dne si všichni užili, ale byla vidět na každém únava.

Čtvrtek

Předposlední den pobytu na škole v přírodě jsme vstávali do další bohaté sněhové nadílky. Přesto, že je březen, zima se nevzdává své vlády.
Nasnídali jsme se domácího koláče s kakaem.  Režim dne jsme upravili aktuálnímu počasí a nejprve jsme zvolili pobyt venku a potom hry v chatě. Klouzání a bobování, stavby ze sněhu, hrátky nebraly konce. Během dopoledního programu dostaly děti více prostoru svou fantazii a navrhovaly, co by se na farmě dalo dělat a kdo by mohl být novým členem naší společné zvířecí rodiny.

Po obědě si děti odpočinuly stejně jako každý jiný den na pokojích. Během této doby učitelky vypraly batikovaná trička, pak následovala odpolední svačina a pobyt venku. Dlouho očekávané maškarní si děti užívaly s plnými doušky. Hry a soutěže nebraly konce. Nikdo se nevztekal z prohry a všichni byli spokojení.
Večerní balení a hygiena to bylo velmi náročné trávení času. Vše se podařilo a náš pobyt byl zhodnocen při večerním povídání u světýlek. Většina dětí konstatovala, že se jim líbil celý pobyt na škole v přírodě, ale že se těší domů na maminku a tatínka.

Pátek

Závěrečný den děti vstávaly velmi čile. Vidina maminky a tatínka všechny poháněla. Snídaně dětem velmi chutnala. Pan číšník byl velmi mile překvapen, kolik toho naše děti sní. Po snídani následovalo společné závěrečné hodnocení. Děti obdržely diplomy, každý dostal páček se sladkostmi a malé překvapení. Poslední společné klouzání na kopci rychle uteklo a následoval oběd. Poslední příprava na odjezd a následovalo jen velké těšení na návrat domů.

Všechny děti byly předány rodičům u ZŠ a MŠ Kyselka v předem domluveném čase. Celý pobyt proběhl bez komplikací. Všem se pobyt líbil, dle programu jsme byli každý den dostatečně dlouho venku. Děti zvládly odloučení od rodičů velmi dobře.