Úvod > > Akce MŠ > Školka v přírodě leden 2011

9.1.2011
Datum ukončení:
14.1.2011

Školka v přírodě se konala již po šesté. V letošním roce se jí zúčastnilo 18 dětí z MŠ Kyselka. Program měl název „Strašidelné dobrodružství“. Pedagogický dozor měla paní učitelka B. Zichová a K. Eliášová.

Celý týden nás provázel myšák Modrovous. Dohlížel na pořádek v pokojích a bodoval, jak jsou pokoje uklizené.

První den se všichni seznámili s programem. Drak Mrak jako vyslanec strašidelného kongresu dětem vysvětlil, která strašidla nás v průběhu týdne navštíví a jaké úkoly musí splnit. Rozdělili jsme se do čtyř družstev, která bojovala o vítězství.

V pondělí nás provázela Moudrá sova. Zadala nám hádankářskou soutěž. Odpoledne přišel Bambulák Ušatý a děti s ním malovaly vodovou barvou strašidlo strašně strašidelné. Po večeři jsme šli na průzkum okolí chaty a hledali jsme myšáka Modrovouse, zda se nezatoulal v lese.

V úterý jsme opět soutěžili a získávali bodíky. Následovalo klouzání a bobování. Odpolední program nám chystal Prostěradláček Strašidýlkový, ale pro malé problémy se vystřídal s Žabounkem Blátivým. Z keramické hlíny děti vyráběly strašidýlka. Tato činnost byla velmi pěkná a děti byly nadšené.

Středa přišla velmi rychle a s ní Čertus Popletus a jeho stopovaná. Plnili jsme úkoly a hledali poklad. Vzhledem k předpovědi počasí na čtvrtek jsme na cestu odvahy se Světluškou Lucerničkovou vyrazili již ve středu. Cestou na nás číhal Prostěradláček Strašidýlkový, čarodějnice a lesní babka. Všechny děti cestu odvahy zvládly a měly radost ze splněného úkolu.

Přišel čtvrtek a s ním déšť, vítr a obleva. Tento den byl pobyt venku jen pro odvážné. Dopoledne konečně dorazil Prostěradláček Strašidýlkový a odbarvoval s námi trička. Po obědě jsme se vydali do deště a zahájili sněhovou bitvu. Následovalo strašidelné maškarní, na které se děti velice těšily. Navštívili nás tatínkové, maminky i babičky. Velice nás svou návštěvou překvapila čarodějnice. Ta se chtěla vdávat a my jsme ji museli pomáhat s hledáním ženicha a svatební přípravou. Hráli jsme si, soutěžili, tancovali. Závěr maškarního patřil vyhlášení vítězů naší strašidelné soutěže. Děti dostaly odměny, vše jsme zapili dětským šampaňským a slavnostně se rozloučili se školandou.

Pátek patřil přípravám na odjezd domů. Balili jsme, ale nezapomněli jsme přizvat myšáka Modrovouse, který vyhlásil vítěze soutěže o nejuklizenější pokoj.

Školka v přírodě se všem líbila. Doufáme, že se v příštím roce zúčastní ještě větší počet žáčků MŠ Kyselka.