Úvod > > Akce MŠ > Solná jeskyně

Solná jeskyně

I v tomto školním roce, s příchodem podzimu navštěvují děti z MŠ Kyselka solnou jeskyni v Karlových Varech. Pobyt v jeskyni je dětem přínosný nejen ze zdravotních důvodů, ale odnáší si domů vždy nový zážitek. V jeskyni si hrajeme nějakou novou hru, zkoušíme divadlo a poté stavíme, vaříme ze soli dle fantazie dětí. Pobyt v solné jeskyni se stal součástí naše vzdělávacího programu. Dětem se pobyt v jeskyni velmi líbí a je součástí našeho programu v mateřské školce. Jezdíme dálkovým autobusem z Kyselky ráno v 7.45 hodin. Vozí nás velmi hodný pan řidič, který nás převeze přes parkoviště a my zdoláme o to kratší cestu do jeskyně.

Po pobytu v jeskyni se děti nasvačí, napijí, obléknou a vyrážíme na cestu z Tuhnic na dolní nádraží v Karlových Varech, odkud nám v 10.00 hodin jede autobus zpět do Kyselky.

V současné době se dostavují výsledky z návštěv v jeskyni Karibik. Děti jsou méně nemocné a my věříme, že naše cesty za zdravím jsou přínosem.