Úvod > > Akce MŠ > Solná jeskyně

Solná jeskyně

Naše mateřská škola Kyselka jezdí v tomto školním roce opět do solné jeskyně Karibik. Solná jeskyně je v Tuhnicích vedle Penny marketu. Pobyt v solné jeskyni se stal součístí naše vzdělávacího programu. Dětem se pobyt v jeskyni velmi líbí a je přínosem pro jejich zdraví. Jezdíme dálkovým autobusem z Kyselky ráno v 7.45 hodin. Vozí nás velmi hodný pan řidič, který nás převeze přes parkoviště a my zdoláme jen kraťoučkou cestu do jeskyně.

V jeskyni nás vždy čeká paní Němejcová - vedoucí solné jeskyně. Vždy se na nás těší, je k dětem milá a připravuje pro děti nové hry. Velmi často je některá hra nová i pro nás učitelky mateřské školky.

Po pobytu v jeskyni se děti nasvačí, napijí, obléknou a vyrážíme na dlouhou cestu z Tuhnic na dolní nádraží v Karlových Varech, odkud nám v 10.00 hodin jede autobus zpět do Kyselky.

V současné době se dostavují výsledky z návštěv v jeskyni Karibik. Ve vrcholu chřipkové epidemie naše školka praskala ve švech. Nikdo nebyl nemocný a my věříme, že naše cesty za zdravím byly přínosem.

Naše poděkování patří paní Němejcové za vytvoření velmi příjemného a vstřícného prostředí pro naše děti. Vždy je zázemí v jeskyni čisté, připravené a nic není problém. Přístupu a práce paní vedoucí si vážíme, protože bez ní, by náš pobyt v jeskyni nebyl možný.