Úvod > > Akce MŠ > Spolupráce se SZŠ Karlovy Vary

Spolupráce se SZŠ Karlovy Vary

Již několikátým rokem se naše školka MŠ Kyselka účastní projektu spolupráce se SZŠ. Studenti SZŠ Karlovy Vary si každým rokem nastudují pohádku se vztahem k našemu zdraví. První pohádka, kterou nám studenti hráli se jmenovala Zdravé zoubky, v loňském roce jsme se v pohádce dozvěděli spoustu informací o zdravé výživě.

Dnes 10. 4. 2013 nám studenti zahráli pohádku O Červené Karkulce. Příprava kulis a dekorací byla značně náročná. Kostýmy byly velmi nápadité až skutečné. Vlk působil na některé děti tak silně, že neudržely slzičky. Provázání pohádky s písněmi Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka jsou u nás ve školce velmi oblíbené. Velké množství písniček a textů děti provází celým školním rokem, při oslavách narozenin, nácviku vánočních besídek apod.  Děti tedy tyto písně znají a tím více se nám pohádka líbila.

Moc děkujeme za pohádkové představení a těšíme se na příští rok.

Návštěva první třídy

V pondělí 11. 3. 2013 jsme navštívili 1. třídu v ZŠ Kyselka.

Nejprve jsme si v naší třídě řekli, co nás tento týden čeká. Co budeme dělat dnes a naučili jsme se básničku „Táta včera navenku….“. Pracovali jsme s geometrickými tvary s pomocí materiálů Logico Piccolo. Poté jsme se vypravili do školy. Na návštěvu šli pouze předškoláci. tedy ti, kteří v září 2013 vstupují do 1. třídy.

V 1. třídě náš čekala paní učitelka Dandová a její prvňáci. Prvňáci měli samostatnou práci a nás čekala školní výuka. Děti se dozvěděly, co potřebují nosit ve školním batohu. Na co je penál a že se ve škole nevykřikuje. Zazpívali jsme si písničky a řekli básničky. Návštěva byla velmi pěkná, děti odcházely šťastné a natěšené do 1. třídy.