Úvod > > Akce MŠ > Švédské velikonoce

Švédské velikonoce

Další oslava velikonočních svátků ve školce byla veliká. Podle knihy Děti z Bullerbynu jsme si udělali oslavu. Trošku jsme si oslavu přizpůsobili našim možnostem. Děti si navlékly masky čarodějnic, přidala se i p. uč. Zichová a p. uč Eliášová a začala oslava. Přečetli jsme si kapitolu o Velikonocích v Bullerbynu. Zatančili jsme si taneček, vyrobily přání k Velikonocům pro naše nejbližší.

Také jsme hráli různé hry s tematikou kuřátek, hnízdeček a vajíček. Jedna taková hra byla o koordinaci pohybů, jemné motorice, soustředění, zručnosti...co to bylo? Jednoduché nošení vyfouknutého vajíčka na
polévkové lžíci. Že to je jednoduché? Tak si zapněte muziku a pokuste se po dobu jedné písně tančit a nosit vajíčko na lžíci. Náš koberec byl po ukončení naší slavnosti plný skořápek, ale dětské tváře plné smíchu nám za trošku nepořádku opravdu stály.

Fotografie z naší oslavy posíláme do Švédského Katrineholmu, spolu s velikonočním balíčkem, plným pozdravů a výrobků od našich dětíz MŠ. Paní učitelky totiž čeká setkání s paní PhDr. Jarmilou Kocourkovou, která nás v naší spolupráci velmi podporuje.