Úvod > > Akce MŠ > Vánoční besídka

Vánoční besídka

Naše vánoční besídka ve školce byla vyvedená. Měli jsme radost z velké účasti našich rodičů, prarodičů, tetiček, strýčků. Jaký je rodič, takové je dítě a protože my máme ve školičce samé skvělé a úžasné rodiče, máme i takové děti. Besídky se účastnila i paní ředitelka školy a přišel se na nás podívat pan starosta. Tomu patří náš veliký dík za pomoc a zajištění ozvučení naší besídky.

Ti nejmenší tancovali, zpívali, větší hráli na flétny a největším překvapením měla být pohádka. Letos jsme si připravili pohádku Šípková Růženka. Nácvik byl náročný, ale děti byly skvělé. Pohádku jsme poslouchali při svačince, nenásilnou formou jsme dětem do hlaviček nasoukali text a melodii. Velkou hvězdou představení byla Gábinka. Letos hrála bábu z mokřin. Byla strašně nešťastná, proč ona je zase ta ošklivá. V loňském roce byla macecha... Postupně pochopila, že náročný text je zajímavý a souhlasila, že bude zpívat jak nejlépe umí. O tuto roly nikdo nestál, každý chtěl být princ a princezna. Ve skutečnosti to však nejde. Postupně se v rolích všichni vystřídali a dohodli se, co bude kdo hrát.

Všichni se snažili a byli opravdu skvělí. I ti nejmenší uměli text bez chybičky.

Jako malý dáreček dostali rodiče vánoční ozdobu s otisknutou ručkou svého zlatíčka a větší děti vyrobily keramického andělíčka. Závěrem rodiče s dětmi vyráběli vánoční ozdobu ve tvaru anděla z originálních dílů firmy Rautis Poniklá v Krkonoších.

Besídka byla krásná. Děkujeme rodičům za projevy díků a pochvaly z jejich úst. Je to vždy velkou radostí, vidět dojetí v očích maminek a pýchu v očích tatínků.

Děkujeme maminkám za pomoc při zajištění občerstvení na naší besídce. Maminky přinesli naprosto neuvěřitelné dobroty. Některé ještě teplé z trouby. Je krásné, když nás rodiče při naší práci podporují. Děkujeme.

Za mateřskou školu Kyselka přejeme Vám všem krásné Vánoce a do dalšího roku jen samou radost s Vašimi dětmi a štěstí v kruhu rodiny.

Budeme se těšit na další setkání s Vámi v roce 2014.

Za MŠ děkují učitelky - Blanka Zichová, Květoslava Šedinová, Kateřina Eliášová, Veronika Novotná. Stejně jako paní Lenka Vandáková, která je velkou pomocnicí  při naší práci. Děti jí s oblibou říkají babi, stejně jako její vnouček, navštěvující naší školku