Úvod > > Akce MŠ > Vánoční besídka pro rodiče 14. 12. 2010

Vánoční besídka pro rodiče 14. 12. 2010

Přípravy na vánoční besídku začínají v naší školce již v listopadu. Téma besídky znělo „Narození Ježíška“. Děti z první třídy si nacvičily s paní učitelkou Eliášovou několik vánočních básniček a písničku „Když jsem já sloužil“. Děti z druhé třídy nacvičily hru na flétnu a divadelní „Narození Ježíška“.

Nejvíce příprav zabralo šití kostýmů. Velkou většinu ušila paní učitelka K. Šedinová, část ušila paní P.Kanická. Výroby jesliček se ujal pan František Eliáš (dědeček naší Terezky Eliášové). Děkujeme paní Kanické a panu Eliášovi za pomoc.

Pak začal nácvik a vymýšlení divadelní pohádky o narození Ježíška. Pohádku sepsala do příběhu paní učitelka Zichová. Celou pohádkou nás provázeli pasáčci. Jejich role se ujala Kájinka Dvořáková a Kamilka Zábranová. Marii hrála Kamilka Bláhová a Josefa Honzík Dvořák. V pohádce o narození Ježíška nesmí chybět anděl. Pro tuto roli se narodila Verunka Kanická a tři krále zahrála Nikolka Růžičková, Terezka Eliášová a Terezka Melicharová. Ostatní děti zahráli např. bohaté občany v Betlémě-Kristýnka Šnourová a Ríša Kanický. Nesmíme zapomenout na pasáčky pomocníky, které představil Honzík Fišer a Gábinka Widerwillová.Zvířátka v Betlémě jsou také velmi důležitá. Hráli je Míša Kousal, Matyáš Vávra, Evička Valnohová, Danuška Valnohová. Musíme děti pochválit, jejich výkon byl naprosto výborný.

Naší vánoční besídky se také aktivně účastní rodiče. Letos rodiče vyráběli se svými dětmi betlém pro naši spolupracující školku ve Švédsku. Figury se velmi povedly. Z rukou rodičů ožili Josef a Marie, anděl, pastýři, tři králové, oslík, prasátka a celé stádo oveček. Děkujeme všem rodičům, paní ředitelce ZŠ a MŠ Kyselka, babičkám, dědečkům, a přátelům za účast na naší besídce.