Úvod > > Akce MŠ > Vánoční stromeček pro zvířátka

Vánoční stromeček pro zvířátka

Jako každý rok je v předvánočním čase spousta práce. Děti nacvičují pásmo na besídku. Vyrábíme na vánoční trhy a jedna akce stíhá druhou. Zdobení vánoční stromečku pro zvířátka jsme museli uskutečnit již v čase okolo Mikuláše. V pátek 7. 12. jsme se s dětmi a jejich rodiči posilnili perníčky, které děti vlastnoručně upekly, nazdobily a vydali se na cestu. Nesli jsme tvrdý chléb pro zvířátka a v ruce světýlka abychom nezabloudili.

Cestou jsme zpívali koledy. V lese jsme pod rozsvícený strom nasypali zvířátkům. Zapálili jsme prskavky a pokračovali v cestě. Trasa vedla přes celý Radošov k mostu, kde jsme na řece vypustili vodní lampionky a každý si něco přál. Lampionky nám nechtěly moc plavat. Asi jim byla velká zima a nebyly tak statečné jako my. Odpálili jsme malý ohňostroj a hurá do Hospůdky U lávky. Čekaly nás totiž buřty. Opekli jsme si je. Zahřáli se čajem. Osladili si život štrúdlem.

Děkujeme všem, kteří se svými dětmi na naši cestu vypravili. Víme, že předvánoční čas je velmi náročný a vážíme si, když nás v naší práci pro děti rodiče podpoří.

Také děkujeme rodičům naší žačky Elišky Petrilákové, kteří jsou vlastníky Hospůdky U lávky za pomoc při realizaci již tradiční akce.