Úvod > > Akce MŠ > Vánoční trhy ZŠ a MŠ Kyselka

Vánoční trhy ZŠ a MŠ Kyselka

Na zlatou adventní neděli 18. 12. 2011 se konaly vánoční trhy a zpívání u stromečku. Vánoční výzdoba školy a celková příprava na nedělní akci ležela na bedrech ředitelky školy Mgr. Jany vlkové a pracovníků ZŠ Kyselka. Přípravy probíhaly již v týdnu. Stavěl se Betlém, vozily se stromky, větve a zdobila se škola.

Ve školce probíhaly také přípravy, především výrobou vánočních dekorací. Děti každý den pracovaly. Trhaly, lepily, skládaly výrobky na vánoční trhy. Ve školce jsme vyrobili andělíčky, závěsy do oken, svícny, keramiku a mnoho dalšího. Pan Jelínek prodej plynů K.Vary nám jako sponzorský dar věnoval helium a my jsme měli možnost prodávat balonky napuštěné heliem. Jako hřeb našeho prodeje byl náš králík Šedivák. Podařilo se nám ho na vánočním trhu prodat pro chov. Stane se tatínkem dalších krásných králíčků.

Před začátkem trhů děti MŠ zazpívali u vánočního stromečku. Potom následovalo vystoupení žáků ZŠ u Betlému a zpěv sboru Káčata. Pro zahřátí se podával svařák, čaj a Hospůdka U Lávky prodávala občerstvení.

Vánoční trhy byly velmi pěkné, všichni si užili krásnou atmosféru. Všechny utržené peníze budou použity pro ZŠ a MŠ Kyselka.