Úvod > > Akce MŠ > Výlet do Bečova – Botanická zahrada

Výlet do Bečova – Botanická zahrada

Výlet se uskutečnil v úterý 7. 5. 2019. Vyrazili jsme ráno v osm hodin od Mateřské školy Kyselka směr Bečov.

Věděli jsme, co nás čeká, protože jsme již botanickou zahradu několikrát navštívili. V zahradě se udály opět změny. Rostou zde nové rostliny, jsou postaveny nové prolézačky na hřišti, vyhřívaná učebna a mnoho dalšího. Na nás čekal nový program pro MŠ – jedlé rostliny. Věnovala se nám paní lektorka, která zábavnou formou ukázala dětem spoustu nových a zajímavých věcí ze světa přírody.
Přivítal nás panáček z dubu v podobě loutky, který nás naším programem provázel. Povídali jsme si o tom, jak roste rostlina, o včelách a jejich práci. Ochutnali jsme jedlé květy s jogurtem. Při procházce zahradou jsme si a připomněli, jak se jmenuje strom, který je zdejším symbolem – strom hrdina. Přežil období, kdy se o zahradu nikdo nestaral a dál si zde roste – Korkovník. Bylo toho ještě mnohem víc, než se dá popsat.

Nejmenší děti vyučily možnost hrátek na vybudovaném hřišti. Vyhřívanou učebnu jsme nevyužili, všichni se zahřáli pohybem.