Úvod > > Akce MŠ > Výlet do Karlových Varů

Výlet do Karlových Varů

Na první výlet jsme se vydali v úterý 27. 9. Cestu do Karlových Varů jsme absolvovali linkovým autobusem v 8. 25 hodin z Kyselky. Prohlídku výstavy jsme měli objednanou na 9. 30hodin. Vyslechli jsme si krátký komentář a pak už o všech vystavených věcech dětem vyprávěly učitelky. Děti byly nadšené. Nejvíc na ně zapůsobil meč. Ne tak ledajaký! Kouzelný! Přesněji řečeno: katův meč, přinášející štěstí. Legenda praví: Kdo má čisté svědomí a dotkne se katova meče a něco si přeje, pak se jeho přání splní.

Po prohlídce korunovačních klenotů, následovala procházka po Karlových Varech a ochutnávka pramenů. Nechyběla karlovarská oplatka dle výběru každého dítěte.

Děti se vracely spokojené a unavené vlastním autobusem ve 12 hodin z Karlových Varů. Všichni se naučili nová slova jako je žezlo, skvorně, korunovační klenoty.