Úvod > > Akce MŠ > Výlet do statku v Boru

Výlet do statku v Boru

Vypravili jsme se na výlet do statku v Boru, kde nás čekalo spousta zážitků. Hned po příjezdu nás pozdravil a přivítal pan Matějů. Přenechal celou naši skupinu paní zootechničce, která s námi prošla celý statek. Nejprve nám ukázala telátka. Pohladili a prohlédli jsme si je v krásném a čistém teletníku. Na vlastní oči jsme viděli velikost zvířat, mohli si sáhnout na jejich hebkou srst. Telátka vyplazovala krásné čisté jazýčky. Děti byly z telat nadšené.

Následovala prohlídka u březích krav. Byli jsme svědkem otelení krávy a příchodu nového telátka na svět. To byl velký  a nečekaný zážitek. Viděli jsme býky, jalovice a krávy které se chovají na mléko. Přišly i otázky "Proč, nač, co je to?" Všichni jsme odpovídali, vysvětlovali.

V prodejně na nás čekalo překvapení v podobě mléčného koktejlu. Děti jej ochutnaly a dá se říci, že si pochutnaly.