Úvod > > Akce MŠ > Výlet na biofarmu Kozoboj

Výlet na biofarmu Kozoboj

Dne 18.10. 2010 jsme uskutečnili výlet do přírody na bio farmu Kozodoj ve Staré Roli. Tato bio farma se nachází v údolí říčky Rolavy. Cesta ze Staré Role vede po naučné stezce, vybavené informačními tabulemi s texty a fotografiemi pojednávajícími o ekologickém zemědělství, biopotravinách a karlovarském regionu.

Na Kozodoji jsme viděli velmi rozmanitou směsici hospodářských i exotických zvířat. Například několik plemen ovcí, koz, prasat, různé druhy drůbeže, lamy krotké i guanaco, oslíky, koně a krávy.

Děti se zde hravou formou seznámily s některými méně známými druhy zvířat. Každé dítě si mohlo pohladit nejen koně, ovce a kozu, ale také lamu, oslíka a krávu.

Výletu se účastnilo celkem 43 dětí ze školky v Kyselce a Šemnice. Z naší školky jelo celkem 31dětí, ze Šemnice bylo dětí 12. Počasí bylo velmi chladné, ale všichni jsme byli velmi stateční a zimu jsme zahnali teplým, čajem a pohybem po pastvinách.