Úvod > > Akce MŠ > Výlet na ekofarmu Kozodoj

Výlet na ekofarmu Kozodoj

4. 5. 2012 se naše školka MŠ Kyselka –Pramínek vypravila na ekofarmu Kozodoj. Jelo celkem 35 dětí ze školky. Doprovázela nás paní Járová, která se chystá v červnu do naší školky jako zástup za nemocnou paní učitelku.

Ekofarmu jsme navštívili již jednou, věděli jsme, že nás na začátku čeká pěkná procházka podél řeky Rolavy. Cestou jsme sledovali a prohlíželi si naučné tabule. Dozvěděli jsme se, jaká zvířata v těchto místo místech ve volné přírodě žijí, jaké rostliny zde rostou. Na ekofarmě nás přivítala paní majitelka. Řekla nám, co smíme a nesmíme, na co si máme dávat pozor. Rozdělili jsme se na dvě skupiny podle tříd a vydali se na prohlídku. Celou dobu nás provázeli chovatelé zvířat a vyprávěli nám o zvířátkách, která na farmě žijí. Viděli jsme oslíka, poníka, koně, krávu, ovečky, kozy, lamy. Prohlédli jsme si krocana, slepice, kachny, králíky, nakrmili jsme prasata a jedno prasátko nás celou dobu doprovázelo. Mohli jsme si pohladit prase, kozy, lamu, krávu, oslíka a další zvířátka. Zajímavá byla jména některých zvířátek. Prase bylo Piškot, jeho maminka Kobliha, rezavý kocourek je Cipísek.

Protože jsme zjistili, že Karlovarský kraj platí na některé tyto akce autobus. Objednávku a vše jsme zrealizovali tak, aby nám byl tento příspěvek na autobus přiznán.

Děti tedy platili pouze vstup na ekofarmu a peníze za dopravu se nám podařilo ušetřit na jiný výlet.