Úvod > > Akce MŠ > Výlet na ekofarmu Kozodoj

Výlet na ekofarmu Kozodoj

Dne 28. 4. 2014 jsme se vypravili na ekofarmu Kozodoj. Jelo celkem 41 dětí ze školky a 4x dozor. Přidala se k nám MŠ Šemnice. Dětí ze školky v Šemnici jelo 16 a 4x dozory. Protože jsme ve školce zjistili, že Karlovarský kraj platí na některé tyto akce autobus. Objednávku a vše jsme zrealizovali tak, aby nám byl tento příspěvek na autobus přiznán. Děti tedy platili vstup na ekofarmu, program a lektory. Peníze za dopravu se nám podařilo ušetřit na jiný výlet.

Ekofarmu jsme již navštívili v minulých letech. Věděli jsme, že nás na začátku čeká pěkná procházka podél řeky Rolavy. Cestou jsme sledovali a prohlíželi si naučné tabule. Dozvěděli jsme se, jaká zvířata v těchto místo místech ve volné přírodě žijí, jaké rostliny zde rostou.

Na ekofarmě nás přivítala paní majitelka. Řekla nám, co smíme a nesmíme, na co si máme dávat pozor. Rozdělili jsme se na dvě skupiny podle věku a vydali se na prohlídku. Děti předškolního věku měli domluvený program - Jak se peklo v minulosti. Čekalo na nás zadělané těsto z žitného kvásku. Každý těsto propracoval a vytvaroval si svou vlastní housku, dalamánek, krocánek, prostě co jsme chtěli. Povídali jsme si o pečení, vyzkoušeli poznávání různých druhů obilí a také jsme si zkusili obilí namlít. Housky se upekly, děti je snědly a vzaly také ochutnat mladším kamarádům, pro které by byl tento program opravdu náročný. Při prohlídce zvířat nás celou dobu provázeli chovatelé a vyprávěli nám o zvířátkách, která na farmě žijí. Viděli jsme oslíka, poníka, koně, krávu, ovečky, kozy, lamy. Prohlédli jsme si krocana, slepice, kachny, králíky. Mohli jsme si pohladit prase, kozy, lamu, krávu, oslíka a další zvířátka. Na farmě přibylo velké množství koní avelmi se nám líbila kachna, která místo kachňat vyseděla kuřata.