Úvod > > Akce MŠ > Výlet na Kozodoj

Výlet na Kozodoj

9. 6.2015 jsme se vypravili na ekofarmu Kozodoj. Jelo celkem 39 dětí ze školky a 4x dozor.

Ekofarmu jsme již navštívili v minulých letech. Věděli jsme, že nás na začátku čeká pěkná procházka podél řeky Rolavy. Cestou jsme sledovali a prohlíželi si naučné tabule. Dozvěděli jsme se, jaká zvířata v těchto místech ve volné přírodě žijí, jaké rostliny zde rostou.

Na ekofarmě nás pěkně přivítali. Dozvěděli jsme se, co smíme a nesmíme, na co si máme dávat pozor. Rozdělili jsme se na dvě skupiny a vydali se na prohlídku. Při prohlídce zvířat nás celou dobu provázeli chovatelé a vyprávěli nám o zvířátkách, která na farmě žijí. Viděli jsme oslíky, koně, krávu, ovečky, kozy. Prohlédli jsme si krocana, slepice, kachny, králíky. Mohli jsme si pohladit prase, kozy, oslíka a další zvířátka. Na farmě přibylo velké množství příležitostí poznat něco nového. Nejvíce děti zaujal kocourek Dareba, který si z tašky samostatně vybral svačinu a zmizel.