Žákovská knížka
Drobečková navigace

Úvod > > Akce MŠ > Výlet na statek Cheb

Výlet na statek ChebS příchodem podzimu jsme se vydali na výlet. Celá školka se vypravila na školní statek do Chebu. Autobus jsme získali z dotace Karlovarského kraje. Je pro nás výhodné se vždy spojit s Mateřskou školou v Šemnici a získat tak více možností na výlet. Jednou vezmou oni nás a podruhé my je.

Cesta trvala hodinu a všechny děti byly statečné. Jízda rychle utekla a program mohl začít. Náš program se jmenoval „Za zvířátky na statek“. Zaměstnanci školního statku měli vše výborné připraveno. Rozdělili jsme se na dvě skupiny a poslouchali, sledovali, prohlíželi si, odpovídali na otázky a dokonce jsme měli možnost zvířata pohladit, nakrmit. Největší atrakcí bylo dojení krávy. Jednalo se umělé vemeno, ale i tak to byl pro děti zážitek. Starší děti konstatovaly, že to nejde a je štěstí, že si mohou koupit mléko v krabici J

Několikrát jsme svačili, doplňovali sílu na další zvídavé otázky. Každý si odvezl na památku pohled a šťastně jsme se vrátili do školky. Na toto místo se opět rádi vrátíme.