Úvod > > Akce MŠ > Záchranný kruh

Záchranný kruh

Učitelky naší školky se stále vzdělávají. Poslední seminář kterého jsme se v rámci dalšího vzdělávání pedagogů účastnili byl Záchranný kruh. Po absolovování semináře jsme okamžitě propojili nové informace ze semináře do ŠVP. Tento týden máme téma "Polámal se mraveneček."

V pondělí 21. 1. 2013 jsme měli ve školce den první pomoci. V oddělení žabiček jsme se celé dopoledne seznamovali s tím, jaká možná rizika a nehody nás mohou v životě potkat. Ve třídě jsme uměle vytvořili krizovou situaci - dopravní nehodu. Naším úkolem bylo, co nejlépe a nejpečlivěji ošetřit zraněné osoby. Otevřeli jsme autolékárničku a vysvětlili si, k čemu se jaký předmět používá a jak ošetřit některá zranění. Dva figuranty z řad dětí jsme položili či posadili. Předem jsme určili, jaká zranění kdo má. Pak už záleželo na dětech, jak se s tím vypořádají. Děti sami chodily s nápady, jak raněným pomoci, cvičení je velmi bavilo a bylo pro ně dobrou zkušeností.

www.zachrannýkruh.cz