Žákovská knížka
Drobečková navigace

Úvod > > Akce MŠ

Akce MŠ


Sponzorský dar Lesy České republiky, s.p

Mateřská škola Kyselka zpracovala a podala žádost o sponzorský dar na společnost Lesy České republiky, s.p.

Finanční dar byl schválen a Lesy České republiky, s.p., darují v souladu s usnesením vlády pro poskytování sponzorských darů v oblasti školství, vědy a péče o mládež, za účelem příspěvku na vybavení moderními učebními pomůckami, obdarovanému částku -50.000,- Kč na projekt „Stavím, stavíš, stavíme“, spočívající v rozvoji polytechnické výchovy – rozvoj tvořivých schopností a dovedností dětí a enviromentální výchova dětí v MŠ.

Po zapojení do projektu Malá technická univerzita, chceme propojit a i nadále rozvíjet tvořivost dětí a propojit ji s dalšími činnostmi v mateřské škole. Hra motivuje děti k práci v kolektivu a tím napomáhá i k utváření jejich sociálních rolí.
O získání sponzorského daru byla veřejnost informována také v Kyselském zpravodaji - Listopad 2019.

Hledání velikonočního zajíčka

Dětmi milovaná činnost v naší školce. Co tomu předchází? Paní učitelka sedne do auta a jede do obchodu koupit čokoládové zajíce. V obchodě nevěřícně zírající prodavačky musí pípnout na pokladně každého zajíce zvlášť. Takže odcházím z obchodu s účtem dlouhým jako tapeta. Musela jsem zajíců koupit 50. Prodavačka sice s úsměvem říká, že jinak to nejde. Mají takové nařízení. Já na to říkám: " Buďte ráda, že jsem koupila 50x sáček bonbonů na dětský den již minulý týden." Taky každý projel po páse samostatně...

No a může to vypuknout. Zajíček zanechal cestou stopy a děti musely stopy hledat a hlídat. Připravila jsem si pro někoho jednoduché úkoly, pro jiného složitější. Rozbitých vajíček, co popadaly zelžíce bylo hodně.. Nám to nevadilo. Přenášeli jsme také balonky z hnízda do hnízda a na závěr si každý sám našel zajíčka.

Vzhledem k počasí jsme šli pouze v okolí školky a využili možnosti navštívit zvířátka, mláďátka v sadu. Prohlédli jsme si ovečky, kozy a hlavně černá jehňata. Příště se také budeme moci podívat na slepice a kohouta.

Den se nám moc líbil a vše jsme ukončili v teple ve školce. Teď nás čeká další slavnost - Oslava švédských velikonoc.


Publikováno 10. 12. 2018 10:51

ŠKOLKA V PŘÍRODĚ

1. den

Dnešní den se vydařil. Krásně jsme se ubytovali. Děti se domluvily s kým, kdo bude bydlet.

Dopoledne patřilo vybalování, seznámení s programem a motivací na naše rádoby Ledové království:-) Děti malovaly svou představu zimního království, ledové královny a řádily na chatě. Po obědě (kuřecí vývar s nudlemi, kuřecí na paprice s knedlíkem) jsme se vydali hledat sníh. Protože královna vše zaklela, museli jsme se hodně snažit. Ale : podařilo se. Na kopci, kde je sjezdovka, jsou zbytky sněhu. Boby jsme sice táhly po travnaté louce, ale pěkně jsme si na sněhu zajezdili.

Po svačince (chléb, šunka, okurka a čajíček) jsme museli zachránit zakleté sluníčko. Vyráběli jsme lampičky, stavěli hrady z cukrových kostek a po večeři (zapečené těstoviny) jsme si u svíček krásně povídali.

Od 8 hodin se snažíme děti zahnat do postýlek, moc úspěchů neslavíme.

 2. den

Druhý den, který začal velmi brzy. Již po šesté hodině ráno, je za námi. Děti právě postupně usínají v postelích. Je 21.hodin. Den byl počasím né krásný, ale zážitky nám vše vynahradily.

Po snídani, jsme si malovali. Povídali jsme o zvířátkách a připravovali se na odpolední pobyt v lese.

V 9.20 hodin jsme vyšli z chaty a vydali se na zastávku autobusu, který nás vyvezl na jediný zasněžený kopec v okolí. Tím si děti ušetřily cestu 30 minut do kopce. Z toho měli velkou radost. Na kopci jsme se klouzali a pěkně si užívali poslední zbytky sněhu v našem ledovém království.

Cestu zpět jsme zvládli a na chatě jsme dali sušit mokré boty a oblečení.

K obědu jsme si pochutnali na výborné polévce. Někteří si přidávali 3x. Špaget jsme měli plné talíře a vraceli jsme je vyluxované.

Po obědě si děti odpočinuly při hře na pokojích a pak nás čekalo batikování triček. Velmi zdařilá akce a nyní čekáme až trička v sáčku uzrají.

K svačině jsme měli domácí perník a jablíčka. Odpolední pobyt v lese děti nadchnul. Našli jsme lesní bunkr, u kterého kluci bojovali a děvčata stavěla domečky pro zvířátka.

Večerní činnost zaplnila výroba záložek do knížky. Je to náš dárek pro děti do Švédska a také si každý z nás jednu záložku vyrobil domů. Po večeři (br. kaše a pečené kuře s oblohou ) jsme si povídali opět u našich lucerniček. Děti hodnotily dnešní den s nadšením. Což bylo pro nás velkou odměnou.

3. den

Začal krásný usměvavý den. Hned při snídani jsme měli radost. Pan kuchař nám na talířích vykouzlil úsměvy z okurky, rajčátka a papriky. S naplněnými bříšky jsme vyrazili na poslední klouzačku. Sníh nám utíká před očima, venku strašně foukalo, byla pěkná zima, ale klouzačku jsme si užili.

Po návratu z venku nás čekala návštěva paní ředitelky, paní vedoucí jídelny a tety Lenky ze školky. Dostali jsme koláč a šampaňské, které si otevřeme na maškarním. K obědu jsme si pochutnali na omáčce s rýží, pak jsme chvilku odpočívali u klidných her.

Další pobyt venku se odehrál v lese, kde jsme našli nový velký bunkr. Děti si pobyt v lese užívají snad ještě více než bobování. Ke svačince jsme měli stejně jako dopoledne ovoce a k tomu ještě chléb s pomazánkou a rajčátka.

Vyráběli jsme sněžítka, zrcátko sněhové královny a čekala nás cesta odvahy, zakončená malým ohňostrojem. Děti řádily, užívaly si pobyt s plnou parádou. Jen večer se jim nechce spát. Usínají s breptáním, proč UŽ TAK BRZY?!! Hrozné!!! Strašný život... Je mimochodem 21 hodin a ráno vstávají  kolem 6 hodiny...

Zítra je čeká výlet na Ježíškovu cestu:-) Ještě to však neví..

4. den

A je to tady. Poslední den za námi.

Po snídani, kdy si děti pochutnaly na vánočce s máslem. Také jsme měli kakao. Po snídani nás čekalo překvapení. Přijel pro nás mikrobus a vydali jsme se na Boží Dar, kde je Ježíškova cesta. Čekal nás dlouhý pobyt venku. V 9.30hodin jsme odjížděli a ve 13. 30 hodin jsme se měli vracet. Cesta byla kouzelná. Děti si nadšeně užívaly kolotoč, prolézačky a vše vybudované podél cesty. Velkou atrakcí však byla lesní cesta, pokrytá ledem. Vhodné by byly brusle. Nejprve jsme se báli, že si děti ublíží, ale cestu jsme hravě zvládli. Všichni statečně šlapali. Cestou jsme se nasvačili. Měli jsme chlebíček se šunkou a okurkou. Každý měl jablíčko. V Krmelci jsme dětem koupili čajíček. Doplnili síly na zpáteční cestu a hurá na led..

Po návratu si děti nacpaly bříška úžasnou polévkou. Rajskou omáčkou s knedlíky. My - dozor jsme byly zralé na postel, ale děti ožily. Jsou nezničitelné.

Strašně se těšily na maškarní. Po malém odpočinku jsme nevydržely a dovolily jsme dětem navléci masky. Pomalovali jsme si obličeje a zavolali jsme Ledovou královnu. Soutěžili jsme, plnili úkoly a osvobozovali jsme z Ledového království sluníčko. Podařilo se. Děti dostaly kouzelnou hůlku a byl čas na šampaňské.

Následovala večeře-rizoto a okurka. Vykoupali jsme děti, zabalili jsme první věci a šli jsme spinkat. Ve 21 hodin všichni spali.

Zítra se vracíme. Maminko a tatínku těšíme se na Vás.

5. den

Tak a je to tady. Balíme tašky a těšíme se domů. Ke snídani jsme si dali housku se šunkou a sýrem. Po snídani následovalo focení v našich nových tričkách. Batika se podařila. Trička jsou krásná. Máme všichni radost. Následovalo předávání diplomů  a medailí. Všichni měli úsměv na tváři.

Následoval poslední pobyt v lese u bunkru. Děvčata nacvičovala vystoupení na odpoledne. Ke svačince jsme si v lese dali jablíčka a těšili se na oběd. Dostali jsme čočkovou polévku, brambory a masíčko v mrkvi.

Po hudebním představení Gábinky, Klárky, Karolínky a Áji jsme zatleskali, zamáčkli slzu z nádherného zpěvu Gábinky, která je naprosto neuvěřitelná. Její hlas je darem, který ji snad jednou učiní slavnou.

Přijel autobus a my jeli DOMŮ! Školanda byla krásná. Moc jsme si to užili. Děti byly nadšené.

Matěj v chatě říkal: "Prosím, prosím na kolenou, zůstaneme tady."

V autobuse říkal Tomášek " Domů nejedeme, zůstaneme na horách :-)"

Tyto věty byly pro nás odměnou. 

Za MŠ Blanka Zichová a Kateřina Eliášová dne 7. 3. 2014 :-)


Publikováno 10. 12. 2018 10:50

Vynášení moreny

Zimo, zimo, táhni pryč, nebo na Tě vezmu bič...tato říkanka nás provázela celou cestu při vynášení Moreny. Vytvořili jsme ji  společnými silami ve školce. Dostala svetr od paní učitelky, na hlavu šátek a také pěknou sukni.

Vydali jsme se do parku, protože tato vzdálenost byla přijatelná i pro třídu Rybiček. Morenu jsme zapálili a hodilido řeky. Hořela a odplouvala pryč. Doufáme, že jsme zimu zahnali a bude už jen teplo.

V parku na ohni jsme si opekli chleba a zahráli hry. Unavení a zmožení jsme se vrátili do školky. Menší
děti po obědě usnuli a větší pracovali jako vždy ve třídě a připravovali se na vstup do školy.


Publikováno 10. 12. 2018 10:48

Gábinka a její velká výhra

JIž dlouhou dobou víme, že naše zpěvačka Gábinka má veliký talent. V loňském a letošním školním roce nám odzpívala hlavní role ve vánoční besídce. Její talent byl naprosto neuvěřitelný. Stačí jí, si melodii poslechnout a za chvíli je doma. Všechny nás strčí do kapsy. V pohádce vždy zářila. Jednou jako Holena, poté jako zlá bába z mokřin. Jen si jednou se smutným pohledem paní učitelce postěžovala: " Proč já musím být vždycky ta ZLÁ? Já chci být taky princezna." Co na to říci? Protože jsi nejlepší! To malá krásná a něžná holčička nepochopí. V klidu jsme si vysvětlily, že text je těžký a dlouhý a nikdo jiný to jistě tak dobře nedokáže. Gábinka se usmála a řekla: "Tak jo!"

Paní učitelka Veselá ze ZŠ Kyselky přizvala Gábinku k účasti na soutěži Karlovarský skřivánek. Dne 10. 2. 2014 následovalo vítězství Gábinky Zelenkové v její kategorii a k tomu jí všichni BLAHOPŘEJEME!


Publikováno 10. 12. 2018 10:48

Prázdniny a olympiáda

Máme za sebou pololetní prázdniny. Protože byla vysoká nemocnost, mnoho dětí bylo se svými staršími sourozenci o prázdninách doma, sešlo se nás ve školce jen málo. Využili jsme toho a užili si klidný den se spoustou zábavy a plnění úkolů. Viz. fotogalerie

I ve škoce žijeme olympiádou. Větší děti vyráběli v pátek olympijský oheň a povídaly si o významu a symblech olympiády. Velkou odměnou byly následné reakce v dalším týdnu. Co jsem viděl-a, kdo již má medaili a komu jsem s taťkou fandil-a.

Držíme palečky našim sportovcůma v rámci našich sil a možností sportujeme. Ve třídě rybiček jsme v pondělí skákali jako skokani na lyžích, dělali "salta" a za odměnu jsme si vykroužili pastelkou medaili. S velkou slávou si všichni nesli medaili na krku domů.


Publikováno 10. 12. 2018 10:47

Bruslení

Tak už to začalo. To, na co jsme se těšili tak dlouho. Letos poprvé, tak jako minulé roky, jsme opět navštívili tréninkovou halu KV Arény. První krůčky byly nesmělé, nejisté i pro ty, kteří chodili bruslit i v minulých letech. Některé děti stály na bruslích poprvé.

I přes počáteční nesnáze se nám podařilo zdárně překonat první ostych i obavy a nakonec jsme si bruslení pořádně užili. Mnozí byli tak unavení, že cestou do školky usnuli.


Publikováno 10. 12. 2018 10:46

Vánoční stromeček pro zvířátka

Tento večerní průvod spojený se zakrmením zvířátek v lese ke konal již po osmé. Naše velká školková akce se setkala s velkým úspěchem. Odhadem se nás sešlo 70. maminek, tatínků, babiček, tetiček a  dětiček.

U školky jsme ozdobili stromeček, pochutnali jsme si na perníčkách, které děti napekly a nazdobily. Zapálili a rozsvítili jsme si světýlka, na záda nasadili batůžky a vyrazili jsme do lesa. v lese jsme nasypali zvířátkům tvrdý chléb, rohlíky, jablíčka, mrkvičku a mnoho dalších dobrot. Zazpívali jsme si koledy a rozsvítili prskavky. Po nakrmení zvířátek jsme se vydali do Radošova do Hospůdky za lávkou, kde jsme si všichni opekli buřtíka. Čekal na nás teplý čaj z kuchyně MŠ, o který se postaraly paní kuchařky. Některé maminky napekly koláče, vánočku, štrúdl a to vše nám chutnalo.

Užili jsme si příjemný večer, plný nových krásných zážitků a skutků.


Publikováno 10. 12. 2018 10:46

Vánoční besídka pro důchodce

Vánoční besídka pro důchodce se uskutečnila jako každý rok v restauraci Na Špici. V letošním roce byl sál zcela zaplněný. Měli jsme připravené místo pro naše vystoupení a mikrofon, aby byly děti dobře slyšet.

Zazpívali jsme koledy, zahráli na flétny a naše vystoupení provázela premiéra pohádky Šípková Růženka. Děti byly skvělé. Všichni zpívaly a hrály co jim síly stačily.

Babičky a dědečkové dostali od dětí malé vánoční ozdoby, které děti samy připravily. Namalovali jsme na tvrdou folii barvou na sklo andělíčky, rybičky, zvonečky, rybičky.  Vše jsme vystřihli a připevnili na drátek.

Popřáli jsme všem krásné Vánoce a mnoho zdraví do roku  2014.


Publikováno 10. 12. 2018 10:45

Vánoční besídka

Naše vánoční besídka ve školce byla vyvedená. Měli jsme radost z velké účasti našich rodičů, prarodičů, tetiček, strýčků. Jaký je rodič, takové je dítě a protože my máme ve školičce samé skvělé a úžasné rodiče, máme i takové děti. Besídky se účastnila i paní ředitelka školy a přišel se na nás podívat pan starosta. Tomu patří náš veliký dík za pomoc a zajištění ozvučení naší besídky.

Ti nejmenší tancovali, zpívali, větší hráli na flétny a největším překvapením měla být pohádka. Letos jsme si připravili pohádku Šípková Růženka. Nácvik byl náročný, ale děti byly skvělé. Pohádku jsme poslouchali při svačince, nenásilnou formou jsme dětem do hlaviček nasoukali text a melodii. Velkou hvězdou představení byla Gábinka. Letos hrála bábu z mokřin. Byla strašně nešťastná, proč ona je zase ta ošklivá. V loňském roce byla macecha... Postupně pochopila, že náročný text je zajímavý a souhlasila, že bude zpívat jak nejlépe umí. O tuto roly nikdo nestál, každý chtěl být princ a princezna. Ve skutečnosti to však nejde. Postupně se v rolích všichni vystřídali a dohodli se, co bude kdo hrát.

Všichni se snažili a byli opravdu skvělí. I ti nejmenší uměli text bez chybičky.

Jako malý dáreček dostali rodiče vánoční ozdobu s otisknutou ručkou svého zlatíčka a větší děti vyrobily keramického andělíčka. Závěrem rodiče s dětmi vyráběli vánoční ozdobu ve tvaru anděla z originálních dílů firmy Rautis Poniklá v Krkonoších.

Besídka byla krásná. Děkujeme rodičům za projevy díků a pochvaly z jejich úst. Je to vždy velkou radostí, vidět dojetí v očích maminek a pýchu v očích tatínků.

Děkujeme maminkám za pomoc při zajištění občerstvení na naší besídce. Maminky přinesli naprosto neuvěřitelné dobroty. Některé ještě teplé z trouby. Je krásné, když nás rodiče při naší práci podporují. Děkujeme.

Za mateřskou školu Kyselka přejeme Vám všem krásné Vánoce a do dalšího roku jen samou radost s Vašimi dětmi a štěstí v kruhu rodiny.

Budeme se těšit na další setkání s Vámi v roce 2014.

Za MŠ děkují učitelky - Blanka Zichová, Květoslava Šedinová, Kateřina Eliášová, Veronika Novotná. Stejně jako paní Lenka Vandáková, která je velkou pomocnicí  při naší práci. Děti jí s oblibou říkají babi, stejně jako její vnouček, navštěvující naší školku


Publikováno 10. 12. 2018 10:44

Příprava ná školkovou akci - Vánoční stromeček

Celý prosinec provází přípravy na vánoční akce. Jedno vystoupení střídá druhé. Děti se vždy těší, že ukáží co umí. Přípravy okolo jsou však pro dospělé náročné. Aby se děti na přípravách podílely pekly ve školce perníky.

Paní učitelky přinesly těsto, formičky, mouku, pečící papír a vše potřebné. Spojili jsme obě třídy a ke stolkům usedlo 37 dětiček. Každý dostal kousek těsta. Bylo jedno jestli je mi dva, nebo pět let. Všichni jsme se pustili do díla. Váleli a patlali jsme těsto po stole, lepilo se na nám na válečky. Děti však byly nadšené. Vyvalovaly, vykrajovaly jsme hvězdičky, stromečky, ovečky, anděly, houbičky. Práce nám šla od ruky. Naše výtvory dala paní kuchařka do trouby na velikých plechách. Pěkně dozlatova se nám vše upeklo a nyní nás čeká zdobení.

Všechny perníčky použijeme na naší velké vánoční akci "Zdobení vánočního stromečku pro zvířátka".


Publikováno 10. 12. 2018 10:43


Vánoční nadílka 2019

Už je to tu. Volali jsme Ježíška. Bylo to velmi těžké, ale podařilo se.  Děti s nadšením zpívaly, volaly, hledaly Ježíška.  A on přišel! Ve třídě pod rozsvíceným stromečkem na nás čekala 13. 12. 2019 velká nadílka. Děti dostaly stavebnice, panenky, auta, motorky, modelíny prostě všechno co má pod správným vánočním stromečkem být. Moc nám pomohly některé maminky, které udělaly velký úklid pokojíčků.

Největší krabice byly zakoupeny ze sponzorského daru LČR, s.p. Mateřská škola Kyselka zpracovala a podala žádost o sponzorský dar společnost Lesy České republiky, s.p.

Finanční dar byl schválen a Lesy České republiky, s.p., darovaly v souladu s usnesením vlády pro poskytování sponzorských darů v oblasti školství, vědy a péče o mládež, za účelem příspěvku na vybavení moderními učebními pomůckami, mateřské škole částku 50.000,- Kč na projekt „Stavím, stavíš, stavíme“, spočívající v rozvoji polytechnické výchovy – rozvoj tvořivých schopností a dovedností dětí a enviromentální výchova dětí v mateřských školách.

Ten byl využit na nákup polikarpovy stavebnice a obnovu již velmi starého vybavení mateřské školy. Dojde k propojení našich projektů „Stavím, stavíš, stavíme“ a Malé technické univerzity ke které jsme kompletní materiály obdrželi jako dar od Karlovarského kraje.

Rozzářené dětské oči, výbuch nadšení to všechno bylo odměnou pro učitelky za celoroční práci.