Žákovská knížka
Drobečková navigace

Úvod > > Akce MŠ

Akce MŠ


Sponzorský dar Lesy České republiky, s.p

Mateřská škola Kyselka zpracovala a podala žádost o sponzorský dar na společnost Lesy České republiky, s.p.

Finanční dar byl schválen a Lesy České republiky, s.p., darují v souladu s usnesením vlády pro poskytování sponzorských darů v oblasti školství, vědy a péče o mládež, za účelem příspěvku na vybavení moderními učebními pomůckami, obdarovanému částku -50.000,- Kč na projekt „Stavím, stavíš, stavíme“, spočívající v rozvoji polytechnické výchovy – rozvoj tvořivých schopností a dovedností dětí a enviromentální výchova dětí v MŠ.

Po zapojení do projektu Malá technická univerzita, chceme propojit a i nadále rozvíjet tvořivost dětí a propojit ji s dalšími činnostmi v mateřské škole. Hra motivuje děti k práci v kolektivu a tím napomáhá i k utváření jejich sociálních rolí.
O získání sponzorského daru byla veřejnost informována také v Kyselském zpravodaji - Listopad 2019.

Novější 1 3

Výlet do Sokolova

V pondělí 6. 6. 2011 se 35 dětí z MŠ Kyselka vypravilo na výlet do Sokolova. Jeli jsme v 8. 00 hodin od MŠ Kyselka. V Sokolově na zámku nás čekal pan Pohoda z Divadla z bedny a jeho pomocníci. Nejprve si všichni vyrobili pravý falešný český tolar v historické raznici. Potom jsme si prohlédli muzeum na zámku v Sokolově. Toto muzeum je velmi zajímavé. Dětem se velmi líbily ukázky těžebních strojů, zkamenělé rostliny a zkamenělý purkrabí- meteorit.

Velmi jsme se těšili na divadlo pana Pohody. Počasí nám však nepřálo. Sotva jsme se usadili, začalo pršet. Nezbylo nic jiného, než se rychle schovat. Divadelníci nám divadlo zahráli v náhradních prostorách zámku. Sklidili velký potlesk a my se vydali domů.

Ve školce na nás čekala paní kuchařka s výborným obědem. Výlet se nám všem líbil a těšíme se na pana Pohodu za rok znovu.


Publikováno 7. 12. 2018 16:45

Dne 31. 5. 2011 se uskutečnil výlet do lanového centra na Plešivci.

Výletu se zúčastnilo celkem 35 dětí naší školky. Přijel pro nás autobus od firmy ČSAD Karlovy Vary. Pan řidič byl velmi vtipný, milý k dětem a jeho přítomnost na výletě byla pro nás velmi příjemná.

Na Plešivci na nás čekali usměvaví pracovníci lanového centra. Nic nebyl problém. Děti s nadšením vyzkoušely všechny atrakce. Byla pro nás připravena trampolína, velká trampolína s gumovým jištěním, dětské hřiště a hlavně lanové centrum. Všichni mohli vyzkoušet svoji odvahu. Někteří se vydali na cestu po lanové dráze, ale trasa byla tak velkým dobrodružstvím, že se rozhodli po zdolání několika překážek k návratu na start. Statečnější zdolali všechny nástrahy a vydali se na okruh ještě několikrát.

Vyzkoušeli jsme také lukostřelbu, pohoupali se na houpačkách a donekonečna skákali na trampolíně. Všichni si našli svou zábavu a atrakci. Odjížděli jsme spokojení, plní zážitků a nadšení z nového dobrodružství. Většina dětí je však naprosto nezničitelná. V autobuse usnulo jen několik nejmladších žáčků školky. Ostatní si vyprávěli o právě prožitém zážitku.

Naše velké poděkování patří pracovníkům lanového centra, kteří byli naprosto úžasní. Jejich pozitivní přístup a milé chování k dětem znásobilo náš zážitek z výletu. Také děkujeme za možnost využití lanového centra na Plešivci zcela zdarma. Autobus na tento výlet uhradíme ze SRPDŠ MŠ Kyselka.

Podívejte se sami na www.plesivec.eu - jsou zde atrakce pro malé i velké děti, ale také pro dospěláky.

Fotografie naleznete ve fotogalerii.


Publikováno 7. 12. 2018 16:44

Spaní MŠ Kyselka Pramínek v solné jeskyni Flippa

Již třetím rokem navštěvujeme solnou jeskyni Flippa na Moskevské ulici v Karlových Varech. Jeskyně a její prostory jsou velmi vkusně vybudované a přizpůsobené potřebám dětí.

V pátek 20. 5. 2011 se uskutečnilo spaní v solné jeskyni Flippa . Tato akce nám byla nabídnuta majitelem solné jeskyně prostřednictvím paní vedoucí Evy Němejcové.

Spaní se účastnili předškoláci naší MŠ. Podmínkou účasti bylo předplatné na 10 vstupů do solné jeskyně ve školním roce 2010/2011. Bohužel, v tomto týdnu byla velmi vysoká nemocnost dětí. Ve čtvrtek odpoledne jsme se tedy rychle dohodli o náhradním řešení této situace. Přizvali jsme náhradníky za nemocné děti. Jednalo se o sourozence našich dětí MŠ, kteří měli předplacené vstupné do solné jeskyně.

Dětem se večerní pobyt v solné jeskyni velmi líbil a pojali ho jako velké dobrodružství. Nechyběla nám legrace, hra a zábava. Spali jsme ve spacáku, svítili nám nad hlavou krásné krápníky, ale i tak občas někomu ukápla slzička ze stesku po mamince.

Velké poděkování patří paní vedoucí v solné jeskyni Flippa paní Evě Němejcové. Celý rok jsme navštěvovali solnou jeskyni Flippa, kde na nás vždy čekala paní Němejcová s úsměvem na tváři. Naše spojení dálkovým autobusem z Kyselky je komplikované a proto navštěvujeme jeskyni od 8.30 hodin. Děkujeme také za to, že je solná jeskyně otevřena dle našich potřeb od 8. 30 hodin, přestože je provoz jeskyně od 9. 00 hodin.

V příštím školním roce se těšíme na další spolupráci se solnou jeskyní Flippa v Karlových Varech.


Publikováno 7. 12. 2018 16:43

Náš poklad

Na podzim jsme na zahradě MŠ zakopali poklad. Čekali jsme co s naším pokladem pod zemí stane. V současné době (od 2. 5. 2011) probíhá rekonstrukce zahrady MŠ. Děti si vzpomněly: "Musíme poklad vykopat, jinak nám ho bagr zničí". Všichni jsme si pamatovali, kde je poklad zakopaný, proto jsme se hned mohli pustit do práce.

Po odstranění nánosu hlíny, jsme zjistili co s předměty pod zemí stalo. Papír je rozložený, potraviny jsou pryč. Textil se nám rozpadá v rukou. Ale pozor! Plast a plechovka jsou neporušené. Znovu jsme si vysvětlili, co se s nepořebnými věcmi dělá a proč je nutné chránit přírodu.


Publikováno 7. 12. 2018 16:42

Velikonoční soutěž

Kategorie - Rodiče

1. místo

Járová Karolína a Dana

2. místo

Bláhová Lenka a Kamilka

3. místo

Hollyová Petra a Tomášek

4. místo

Šiplovi, Gábrišovi, Šejvlovi, Kousalovi, pedagogové MŠ

Kategorie – Děti

1. místo

Eliášová Adélka

Kanická Verunka a Ríša

2. místo

Šejvlová Barborka

3. místo

Widerwillová Gábinka

Petráš Honzík

Zicha Michal

Melicharová Terezka

Růžičková Nikolka


Publikováno 7. 12. 2018 16:42

Švédské Velikonoce a hledání velikonočního zajíčka

Dne 20. 4. 2011 se ve školce koná oslava švédských velikonoc. Ve Švédku je tradicí se na velikonoční pondělí obléknout jako čarodějnice. V pondělí je státní svátek, proto máme tuto tradici připravenou na středu 20. 4. Děti si donesou masku časrodějnice, čaroděje nebo nějakého strašidla. Jistě mají doma nějakou masku z maškarního na Halloween.

Po ukončení čarodějnického vtipkování se vydáme po stopách velikonočního zajíčka. Ten každý rok schovává dětem vajíčka na různých místech Kyselky. Čeká nás velká stopovaná.


Publikováno 7. 12. 2018 16:31

Velikonoční pletení

V sobotu 9. 4. 2011 se v naší školce uskutečnilo velikonoční pletení. Přišlo asi 20 maminek s dětmi. Pletení velikonočních dekorací byla reakcí na velmi úspěšné pletení vánočních věnců.

Všichni jsme pletli věnečky z vrby a učili jsme se plést z papíru. Bylo to velmi zajímavé a zábavné. Věnečky se nám povedly. Pletení z papíru bylo pro některé náročné, ale alespoň jsme se pobavili.

Děti pomáhaly a zapojovaly se s nadšením do pletení. Kdo nechtěl plést věneček skákal na trampolíně, nebo si jen hrál s kamarády.


Publikováno 7. 12. 2018 16:30

Divadelní představení v Husovce

Dne 8. 3. 2011 jsme navštívili s naší mateřskou školou divadelní představení v Karlových Varech. Během jízdy autobusem jsme pozorovali ptáky, kteří žijí podél řeky Ohře, prohlédli jsme si také centrum lázeňské kolonády, protože autobus jel v této části města opravdu pomalu a opatrně. Absolvovali jsme chůzi do strmého kopce, svlékli jsme se a pozorně se usadili do hlediště malého divadélka "Husovka".

Shlédli jsme nádhernou pohádku "O Balynce", která nás, jak už jsme zvyklí, vtáhla do děje. Typickým znakem divadla pana Baláka je třídění odpadu a enviromentální výchova, takže nás nepřekvapila náplň tohoto představení. Odcházeli jsme nejen spokojení a plní zážitků z pohádky, ale také poučeni o tom, jak správně třídit komunální odpad.

Dětem se představení moc líbilo a díky financování Krajským úřadem bylo pro všechny zdarma.


Publikováno 7. 12. 2018 16:29

Maškarní rej 23. 2. 2011

Každý rok se v průběhu Masopustu se v naší školce koná maškarní rej. Všechny děti i pedagogický personál se vystrojí jako maškary. Kostýmy se nám sešly velmi různorodé. Byla u nás čarodějnice, víla, princezna, lupiči, lev, piráti, nechyběl drak a šašek. V rámci karnevalu jsme měli diskotéku. Společně jsme si zatančili a zasoutěžili. V průběhu maškarního dostal každý sladkou odměnu a na závěr cenu za krásný kostým.


Publikováno 7. 12. 2018 16:28

Školka v přírodě leden 2011

Datum konání: 9. 1. 2011 - 14. 1. 2011

Školka v přírodě se konala již po šesté. V letošním roce se jí zúčastnilo 18 dětí z MŠ Kyselka. Program měl název „Strašidelné dobrodružství“. Pedagogický dozor měla paní učitelka B. Zichová a K. Eliášová.

Celý týden nás provázel myšák Modrovous. Dohlížel na pořádek v pokojích a bodoval, jak jsou pokoje uklizené.

První den se všichni seznámili s programem. Drak Mrak jako vyslanec strašidelného kongresu dětem vysvětlil, která strašidla nás v průběhu týdne navštíví a jaké úkoly musí splnit. Rozdělili jsme se do čtyř družstev, která bojovala o vítězství.

V pondělí nás provázela Moudrá sova. Zadala nám hádankářskou soutěž. Odpoledne přišel Bambulák Ušatý a děti s ním malovaly vodovou barvou strašidlo strašně strašidelné. Po večeři jsme šli na průzkum okolí chaty a hledali jsme myšáka Modrovouse, zda se nezatoulal v lese.

V úterý jsme opět soutěžili a získávali bodíky. Následovalo klouzání a bobování. Odpolední program nám chystal Prostěradláček Strašidýlkový, ale pro malé problémy se vystřídal s Žabounkem Blátivým. Z keramické hlíny děti vyráběly strašidýlka. Tato činnost byla velmi pěkná a děti byly nadšené.

Středa přišla velmi rychle a s ní Čertus Popletus a jeho stopovaná. Plnili jsme úkoly a hledali poklad. Vzhledem k předpovědi počasí na čtvrtek jsme na cestu odvahy se Světluškou Lucerničkovou vyrazili již ve středu. Cestou na nás číhal Prostěradláček Strašidýlkový, čarodějnice a lesní babka. Všechny děti cestu odvahy zvládly a měly radost ze splněného úkolu.

Přišel čtvrtek a s ním déšť, vítr a obleva. Tento den byl pobyt venku jen pro odvážné. Dopoledne konečně dorazil Prostěradláček Strašidýlkový a odbarvoval s námi trička. Po obědě jsme se vydali do deště a zahájili sněhovou bitvu. Následovalo strašidelné maškarní, na které se děti velice těšily. Navštívili nás tatínkové, maminky i babičky. Velice nás svou návštěvou překvapila čarodějnice. Ta se chtěla vdávat a my jsme ji museli pomáhat s hledáním ženicha a svatební přípravou. Hráli jsme si, soutěžili, tancovali. Závěr maškarního patřil vyhlášení vítězů naší strašidelné soutěže. Děti dostaly odměny, vše jsme zapili dětským šampaňským a slavnostně se rozloučili se školandou.

Pátek patřil přípravám na odjezd domů. Balili jsme, ale nezapomněli jsme přizvat myšáka Modrovouse, který vyhlásil vítěze soutěže o nejuklizenější pokoj.

Školka v přírodě se všem líbila. Doufáme, že se v příštím roce zúčastní ještě větší počet žáčků MŠ Kyselka.


Publikováno 7. 12. 2018 16:27

Novější 1 3

Vánoční nadílka 2019

Už je to tu. Volali jsme Ježíška. Bylo to velmi těžké, ale podařilo se.  Děti s nadšením zpívaly, volaly, hledaly Ježíška.  A on přišel! Ve třídě pod rozsvíceným stromečkem na nás čekala 13. 12. 2019 velká nadílka. Děti dostaly stavebnice, panenky, auta, motorky, modelíny prostě všechno co má pod správným vánočním stromečkem být. Moc nám pomohly některé maminky, které udělaly velký úklid pokojíčků.

Největší krabice byly zakoupeny ze sponzorského daru LČR, s.p. Mateřská škola Kyselka zpracovala a podala žádost o sponzorský dar společnost Lesy České republiky, s.p.

Finanční dar byl schválen a Lesy České republiky, s.p., darovaly v souladu s usnesením vlády pro poskytování sponzorských darů v oblasti školství, vědy a péče o mládež, za účelem příspěvku na vybavení moderními učebními pomůckami, mateřské škole částku 50.000,- Kč na projekt „Stavím, stavíš, stavíme“, spočívající v rozvoji polytechnické výchovy – rozvoj tvořivých schopností a dovedností dětí a enviromentální výchova dětí v mateřských školách.

Ten byl využit na nákup polikarpovy stavebnice a obnovu již velmi starého vybavení mateřské školy. Dojde k propojení našich projektů „Stavím, stavíš, stavíme“ a Malé technické univerzity ke které jsme kompletní materiály obdrželi jako dar od Karlovarského kraje.

Rozzářené dětské oči, výbuch nadšení to všechno bylo odměnou pro učitelky za celoroční práci.