Žákovská knížka
Drobečková navigace

Úvod > > Akce MŠ

Akce MŠ


Sponzorský dar Lesy České republiky, s.p

Mateřská škola Kyselka zpracovala a podala žádost o sponzorský dar na společnost Lesy České republiky, s.p.

Finanční dar byl schválen a Lesy České republiky, s.p., darují v souladu s usnesením vlády pro poskytování sponzorských darů v oblasti školství, vědy a péče o mládež, za účelem příspěvku na vybavení moderními učebními pomůckami, obdarovanému částku -50.000,- Kč na projekt „Stavím, stavíš, stavíme“, spočívající v rozvoji polytechnické výchovy – rozvoj tvořivých schopností a dovedností dětí a enviromentální výchova dětí v MŠ.

Po zapojení do projektu Malá technická univerzita, chceme propojit a i nadále rozvíjet tvořivost dětí a propojit ji s dalšími činnostmi v mateřské škole. Hra motivuje děti k práci v kolektivu a tím napomáhá i k utváření jejich sociálních rolí.
O získání sponzorského daru byla veřejnost informována také v Kyselském zpravodaji - Listopad 2019.

Novější 1 3

Výlet na Bučinu

Tak jsme zase vyrazili. S obavou, jak to děti zvládnou, jsme si vzali do ruky pití, na sebe vestičky a jde se. K našemu velkému překvapení, nasadily děti vražedné tempo. Od školky až na rozhlednu přesně za hodinu? To jsme nečekali. 

Cestou jsme si vysvětlili význam turistických značek. Pojmenovávali jsme stromy a vysvětlovali si, co se v lese smí a co ne.

Odměnou po výšlapu byl nádherný výhled do okolí Kyselky.


Publikováno 10. 12. 2018 11:02

Výlet do bazénu

V úterý 17. 6. 2014 jsme se vypravili do bazénu v Karlových Varech. Dálkovým autobusem jsme přijeli na dolní nádraží a městskou dopravou ke KV Areně. Zde nás přivítala velmi milá příjemná paní recepční. Bylo jako vstoupení do jiného světa. Ochota, vstřícnost, nic není problém. Byli jsme jak Alenka v říši divů. Vše pokračovalo vstupem do bazénu. Lidé byli usměvaví, děti nikomu v bazénu nevadily. Plavčíci s úsměvem vítali smích a hluk, který jsme vydávali. Takže jsme hráli hry, řádili ve velkém bazénu a také na tobogánu.

Po plavání následovala cesta do MC Donaldu na happy meal. Vytiskli jsme si slevové kuponky, na každém happy mealu trošku ušetřili. Všichni si naplnili bříška. A jako když sundáš únavu z bazénu z jejich očí, začali řádit na místní prolézačce. Hračka, kterou obdrželi, je nadchla a smích, spokojenost nás provázeli i dále.

Vzhledem k časové závislosti na linkovém autobuse, jsme se již nevydávali na Meandr Ohře. Bylo by to časově náročné a autobus nečeká. Děti však byly spokojené, šťastné a všichni jsme si výlet užili. Vzhledem k ochotě a vstřícnosti personálu KV Areny uvažujeme o pravidelnějších návštěvách bazénu v příštím školním roce.


Publikováno 10. 12. 2018 11:02

Ve školce máme motýlí zahrádku

Zakoupili jsme si do školky housenky Babočky bodlákové. Přišel nám kelímek s pěti housenkami a krmením. Housenky rostly a po 6 ti dnech se nám zakuklily. Pozorovali jsme, co se bude dít dál. Kukly se první den klepaly a druhý den se hýbat přestaly. Přendali jsme je do síťky a čekali dál. Po týdnu nám motýlci vyletěli. Krmíme je podáváním čerstvých květů, postříkaných cukrovou vodou.

Na konci týdne je vypustíme do volné přírody a budeme jim přát hodně sil pro život ve volné přírodě.


Publikováno 10. 12. 2018 11:01

MDD

Další z oslav MDD ve školce byla úspěšná. Děti sice stále čekaly další skákácí hrady, ale stopovaná a opékání buřtů se jim také líbilo. 

Vyrazili jsme všichni společně hned po svačině směr park v Kyselce. Tady jsme si zahráli stopovanou, kterou již děti znaly a věděly co je čeká. Všichni byli velmi šikovní, ale všechny porazila Lucinka. Po ukončení stopované dostaly mladší děti za úkol vystopovat určitý obrázek. Většině se dařilo, komu ne, pomohli ostatní. Dále děti plnily úkoly, za které dostávaly odměny.

Opekli jsme si buřty a ve školce každého čekaly omalovánky, bonbony, chlapce balonek a děvčata prstýnek.


Publikováno 10. 12. 2018 11:00

Oslavy dne dětí

Začaly oslavy dne dětí. Bohužel počasí nám nepřeje. Do školky přijelo divadlo z Jihlavy a převezlo zábavný program tancování s Popelkou. Vše se mělo odehrávat na zahradě školky. Vzhledem k nekonečnému dešti jsme byli ve školce. Divadlo, tancování a program byl skvělý. Tančili jsme, bavili se s Dorou. Našli jsme Popelku Gábinku. K velké radosti všech se Popelkou stala Gábinka, která vždy v našich pohádkách hrála záporné role. Konečně je ta hodná!

Další program však musel být změněný. Uspořádali jsme si disco a větší děti potom závodily na zahradě u družiny.


Publikováno 10. 12. 2018 11:00

Divadelní představení

Představilo se nám divadlo paní Dagmar Čemusové Karneval zvířat doprovázený krásnou melodií s tóny vážné hudby. Vlastní příběh bylo zvířátkách, které zatoužily jít na karneval. Děti naučily tancovat kočičku a vybraly správný převlek pro koníčka, tak aby se mu líbil.

Děti si společně se zvířátky zazpívaly spoustu známých lidových písniček (Skákal pes přes oves, Já mám koně). K poslechu hrálo nemalé množství ukázek vážné hudby. Děti je také doprovodily vlastní hrou na "tělo".  Zahrály si hru "Na zrcadlo". Dále si vyzkoušely zazpívat intonační cvičení na rozezpívávání. Po ukončení příběhu děti úžasem zůstaly mlčky sedět, i špendlík by byl slyšet. Tak moc se dětem hudební příběh líbil.


Publikováno 10. 12. 2018 10:59

Oslava MDD

Tak se počasí umoudřilo a mohlo se slavit. Ráno v pondělí nám do školky přivezli veliký skákací hrad. Děti byly štěstím bez sebe. Jásaly a těšily se na oslavu. Všichni jsme si užívali krásné dopoledne.

Měli jsme banánové hody a také nás ještě čekalo spojení skype se školkou v Katrineholmu. Děti si navzájem zazpívaly písničky pozdravily se a všichni jsme byli spokojení.

Dopolední skákání všechny unavilo tak, že si lehli do postýlek a usnuli, jak když je do vody hodí.


Publikováno 10. 12. 2018 10:58

Májka

A je za námi stavění májky. Krásný věnec a fáborky zdobí naši májku u školky. Podíleli se velcí i malí, krátcí i dlouzí.

Po postavění májky jsme si opekli buřty. Všichni byli spokojení, šťastní a usměvaví. Na oheň jsme dávali pozor a nikdo nedělal nic nebezpečného. Každý, věděl, co smí a nesmí. Děti mají velkoupochvalu!


Publikováno 10. 12. 2018 10:58

Výlet na ekofarmu Kozodoj

Dne 28. 4. 2014 jsme se vypravili na ekofarmu Kozodoj. Jelo celkem 41 dětí ze školky a 4x dozor. Přidala se k nám MŠ Šemnice. Dětí ze školky v Šemnici jelo 16 a 4x dozory. Protože jsme ve školce zjistili, že Karlovarský kraj platí na některé tyto akce autobus. Objednávku a vše jsme zrealizovali tak, aby nám byl tento příspěvek na autobus přiznán. Děti tedy platili vstup na ekofarmu, program a lektory. Peníze za dopravu se nám podařilo ušetřit na jiný výlet.

Ekofarmu jsme již navštívili v minulých letech. Věděli jsme, že nás na začátku čeká pěkná procházka podél řeky Rolavy. Cestou jsme sledovali a prohlíželi si naučné tabule. Dozvěděli jsme se, jaká zvířata v těchto místo místech ve volné přírodě žijí, jaké rostliny zde rostou.

Na ekofarmě nás přivítala paní majitelka. Řekla nám, co smíme a nesmíme, na co si máme dávat pozor. Rozdělili jsme se na dvě skupiny podle věku a vydali se na prohlídku. Děti předškolního věku měli domluvený program - Jak se peklo v minulosti. Čekalo na nás zadělané těsto z žitného kvásku. Každý těsto propracoval a vytvaroval si svou vlastní housku, dalamánek, krocánek, prostě co jsme chtěli. Povídali jsme si o pečení, vyzkoušeli poznávání různých druhů obilí a také jsme si zkusili obilí namlít. Housky se upekly, děti je snědly a vzaly také ochutnat mladším kamarádům, pro které by byl tento program opravdu náročný. Při prohlídce zvířat nás celou dobu provázeli chovatelé a vyprávěli nám o zvířátkách, která na farmě žijí. Viděli jsme oslíka, poníka, koně, krávu, ovečky, kozy, lamy. Prohlédli jsme si krocana, slepice, kachny, králíky. Mohli jsme si pohladit prase, kozy, lamu, krávu, oslíka a další zvířátka. Na farmě přibylo velké množství koní avelmi se nám líbila kachna, která místo kachňat vyseděla kuřata.


Publikováno 10. 12. 2018 10:57

Švédské velikonoce

Další oslava velikonočních svátků ve školce byla veliká. Podle knihy Děti z Bullerbynu jsme si udělali oslavu. Trošku jsme si oslavu přizpůsobili našim možnostem. Děti si navlékly masky čarodějnic, přidala se i p. uč. Zichová a p. uč Eliášová a začala oslava. Přečetli jsme si kapitolu o Velikonocích v Bullerbynu. Zatančili jsme si taneček, vyrobily přání k Velikonocům pro naše nejbližší.

Také jsme hráli různé hry s tematikou kuřátek, hnízdeček a vajíček. Jedna taková hra byla o koordinaci pohybů, jemné motorice, soustředění, zručnosti...co to bylo? Jednoduché nošení vyfouknutého vajíčka na
polévkové lžíci. Že to je jednoduché? Tak si zapněte muziku a pokuste se po dobu jedné písně tančit a nosit vajíčko na lžíci. Náš koberec byl po ukončení naší slavnosti plný skořápek, ale dětské tváře plné smíchu nám za trošku nepořádku opravdu stály.

Fotografie z naší oslavy posíláme do Švédského Katrineholmu, spolu s velikonočním balíčkem, plným pozdravů a výrobků od našich dětíz MŠ. Paní učitelky totiž čeká setkání s paní PhDr. Jarmilou Kocourkovou, která nás v naší spolupráci velmi podporuje.


Publikováno 10. 12. 2018 10:52

Novější 1 3

Vánoční nadílka 2019

Už je to tu. Volali jsme Ježíška. Bylo to velmi těžké, ale podařilo se.  Děti s nadšením zpívaly, volaly, hledaly Ježíška.  A on přišel! Ve třídě pod rozsvíceným stromečkem na nás čekala 13. 12. 2019 velká nadílka. Děti dostaly stavebnice, panenky, auta, motorky, modelíny prostě všechno co má pod správným vánočním stromečkem být. Moc nám pomohly některé maminky, které udělaly velký úklid pokojíčků.

Největší krabice byly zakoupeny ze sponzorského daru LČR, s.p. Mateřská škola Kyselka zpracovala a podala žádost o sponzorský dar společnost Lesy České republiky, s.p.

Finanční dar byl schválen a Lesy České republiky, s.p., darovaly v souladu s usnesením vlády pro poskytování sponzorských darů v oblasti školství, vědy a péče o mládež, za účelem příspěvku na vybavení moderními učebními pomůckami, mateřské škole částku 50.000,- Kč na projekt „Stavím, stavíš, stavíme“, spočívající v rozvoji polytechnické výchovy – rozvoj tvořivých schopností a dovedností dětí a enviromentální výchova dětí v mateřských školách.

Ten byl využit na nákup polikarpovy stavebnice a obnovu již velmi starého vybavení mateřské školy. Dojde k propojení našich projektů „Stavím, stavíš, stavíme“ a Malé technické univerzity ke které jsme kompletní materiály obdrželi jako dar od Karlovarského kraje.

Rozzářené dětské oči, výbuch nadšení to všechno bylo odměnou pro učitelky za celoroční práci.