Žákovská knížka
Drobečková navigace

Úvod > > Akce MŠ

Akce MŠ


Sponzorský dar Lesy České republiky, s.p

Mateřská škola Kyselka zpracovala a podala žádost o sponzorský dar na společnost Lesy České republiky, s.p.

Finanční dar byl schválen a Lesy České republiky, s.p., darují v souladu s usnesením vlády pro poskytování sponzorských darů v oblasti školství, vědy a péče o mládež, za účelem příspěvku na vybavení moderními učebními pomůckami, obdarovanému částku -50.000,- Kč na projekt „Stavím, stavíš, stavíme“, spočívající v rozvoji polytechnické výchovy – rozvoj tvořivých schopností a dovedností dětí a enviromentální výchova dětí v MŠ.

Po zapojení do projektu Malá technická univerzita, chceme propojit a i nadále rozvíjet tvořivost dětí a propojit ji s dalšími činnostmi v mateřské škole. Hra motivuje děti k práci v kolektivu a tím napomáhá i k utváření jejich sociálních rolí.
O získání sponzorského daru byla veřejnost informována také v Kyselském zpravodaji - Listopad 2019.

Školka v přírodě

PONDĚLÍ

Odjezd na hory se uskutečnil 18. 1. 2016 v 8.30 hodin ze zastávky nad MŠ Kyselka. Někteří rodiče měli větší problém než děti. Děti se tvářily statečně a nadšeně. Stejně tak probíhala cesta a příjezd na Lesanku. 

Tašky jsme naložily na boby a odvozili na chatu. Pomáhal nám pan správce. Rozdělili jsme se do pokojů, dle přání dětí. Následovalo vybalování. Vše jsme zvládli a mohlo se jít na sníh. Vzali jsme boby a vyzazili před chatu do závějí. Děti se vyvětraly a hurá na oběd.

K obědu byla gulášová polévka, plněné bramborové knedlíky a špenát. Všichni si nacpali bříška, pořádně jsme se napili a šli si společně říct na společenskou místnost co nás čeká. Pak následovalo polední odpočívání, což znamenalo hrat si každý na svém pokoji.

Pak se šlo opět ven. Tentokrát jsme se vypravili na kopec naproti chatě. Jezdilo se válelo, závodilo.  Pak jsme se nasvačli- chléb s maslem, šunkou a okurkou.

Odpolední činnost byla moc pěkná. Děti si s radostí vyráběly lampičky. Protože nás provází klaun, který zjistil, že nám zamrzla pohádka, ozdobili jsme si lampičky barevně, přilepili jsme každý svého klauna, polepili lepíky.

K večeři byly zapečené těstoviny. Následovalo povídání u světýlek. Co se komu líbilo, na co se těší.

Nyní jsou děti v postýlkách. 

Přejeme krásnou dobrou noc :-)

ÚTERÝ

Dnešní den začal opravdu časně. V 5.15 hodin vstávala první dívenka. Ostatní vstávali po 7 hodině.

Ke snídani byla houska s marmeládou, kdo nechtěl, měl máslo, nebo sýr. Hned po snídani jsme společně plnili úkoly smutných klaunů a pracovali jsme na osvobození zamrzlých pohádek. Čekal na nás Jeníček a Mařenka. Připravili jsme perníkovou chaloupku a vyrazili na sníh. Šli jsme až po desáté hodině. Protože do té doby byl vělký mráz. Na sluníčku bylo nádherně. Děti si užívaly sníh, kopec a společné hry. Stavět sněhuláky nemůžeme,rotože sníh je přemrzlý a nelepí. Třpytí se však jako diamanty (jak říkaly děti).

K obědu knedlíky..děti se nacpaly a měl následovat odpočinek. To se nám však moc nedaří. Je to jako udržet blechy v kožiku v klidu..

Dali jsme si jablíčka od dopolední svačiny a šlo se opět ven. Na sluníčku bylo krásně, ale ve stínu zima..velká..

Po návratu jsme se nasvačili, napili a šlo se zase pracovat. Pro naše kamarády ve Švédku jsme vyrobili loutky Jeníčka a Mařenky..nechybí ani čarodějnice.

Nechyběla ani voná hra. Hrálo se na policajty, také nechyběl ping pong. K večeři nás čekaly špagety. Pan kuchař je z dětí nadšený. Prý krásně baští. Po večeři byl udělen řád zlaté špagely a řád zlatého tygra. Za co byla špageta? Velká odměna pro Sabinku, jak krásně jí a dělá nám radost. No řád zlatého tygra dotal Fífa, za letecký výkon po srážce se sněhovou koulí.

Následovalo koupání, povídání u světýlek a čtení pohádky. Děti vyčerpáním usnuly ve 21 hodin..

STŘEDA

Dnešní den začal opět velmi brzy. V 5.30hodin. Přišla ranní hygiena, snídaně a den s Červenou Karkulkou. Vyráběli jsme si masku vlka a šli jsme na sníh. Celý den sněžilo, tak nám napadl nový sníh. Krásně jsme jezdili na bobech. Honili se ve sněhu. K obědu jsme měli rýži s omáčkou. Děti se moc těšily na večeři, kdy nás čekaly buchtičky s krémem. K svačině byl banán a chleba se šunkou.

Odpoledne jsme byli opět venku a pak jsme si vyráběli loutkové divadlo. Hledali jsme poklad, svítili jsme si kouzelnou tyčkou. Povídali jsme si u světýlek. Děti ulehaly do postýlek natěšené na zítřejší maškarní.

ČTVRTEK

Ráno opět vstávání velmi brzo. Noc velmi náročná, některé děti se budily. Pravděpodobně, jak se říká, "Středa krizový den." Ale ráno všichni vstávali s úsměvem a z noci si nic nepamatovali.

Ke snídani na nás čekal koblížek. Velmi tematické, protože dnes nás provázela pohádka O koblížkovi. Vyráběli jsme koblížka z ponožky.Následoval pobyt venku. Svítilo sluníčko a děti byly nadšené.

Na oběd se šlo těšně před polednem. Pak jsme si odpočinuli na pokojích. Opět se šlo ven a nikdo si nestěžoval. Všichni byli spokojení.

Následovalo dlouho očekávané maškarní. Přišli čtyři klauni, kteří provázeli děti celý maškarní bál. Užila se spousta legrace. Děti byly nadšené.

Ještě nás čekalo koupání, balení a povídání u světýlek. Do postýlek jsme se dostali až v v 8.30 hodin. Děti okamžitě usnuly.

V pátek nás čeká vyhodnocení, předání diplomů a odměn. Pohrajem si venku najíme se a pojedeme k Vám :-)


Publikováno 11. 12. 2018 8:15


Vánoční nadílka 2019

Už je to tu. Volali jsme Ježíška. Bylo to velmi těžké, ale podařilo se.  Děti s nadšením zpívaly, volaly, hledaly Ježíška.  A on přišel! Ve třídě pod rozsvíceným stromečkem na nás čekala 13. 12. 2019 velká nadílka. Děti dostaly stavebnice, panenky, auta, motorky, modelíny prostě všechno co má pod správným vánočním stromečkem být. Moc nám pomohly některé maminky, které udělaly velký úklid pokojíčků.

Největší krabice byly zakoupeny ze sponzorského daru LČR, s.p. Mateřská škola Kyselka zpracovala a podala žádost o sponzorský dar společnost Lesy České republiky, s.p.

Finanční dar byl schválen a Lesy České republiky, s.p., darovaly v souladu s usnesením vlády pro poskytování sponzorských darů v oblasti školství, vědy a péče o mládež, za účelem příspěvku na vybavení moderními učebními pomůckami, mateřské škole částku 50.000,- Kč na projekt „Stavím, stavíš, stavíme“, spočívající v rozvoji polytechnické výchovy – rozvoj tvořivých schopností a dovedností dětí a enviromentální výchova dětí v mateřských školách.

Ten byl využit na nákup polikarpovy stavebnice a obnovu již velmi starého vybavení mateřské školy. Dojde k propojení našich projektů „Stavím, stavíš, stavíme“ a Malé technické univerzity ke které jsme kompletní materiály obdrželi jako dar od Karlovarského kraje.

Rozzářené dětské oči, výbuch nadšení to všechno bylo odměnou pro učitelky za celoroční práci.