Úvod > > Celé Česko čte dětem > Třetí setkání s městskou knihovnou Ostrov - Celé Česko čte dětem

Třetí setkání s městskou knihovnou Ostrov - Celé Česko čte dětem

Po přečtení obou příběhů, jsme si společně prohlíželi nově přinesené knihy. Děti se moc na tuto aktivitu těší, rádi nám usedají do klína a říkají: „ještě tuhle, prosím“. Hltají nás svými kukadly a otáčí list za listem. Už se těšíme na další setkání.

Třetí setkání proběhlo 23. 1. 2019. Přijely za námi opět dvě slečny z knihovny, každá si vezla svoji knížku a tím nám bylo napovězeno, že se děti rozdělí na skupiny.

Třída žabiček pracovala nad příběh myšky, „Nový domek pro myšku“, která našla jablíčko, a nevešlo se jí do své díry. Putuje krajinou a poznává nová zvířátka, která prosí o možnost s nimi bydlet (krtek, zajíček, jezevec, medvěd). Při každé návštěvě a odmítnutí si kousne do jablíčka, až nakonec doputuje k nějaké díře, která je nakonec jeho. Z jablíčka se stal ohryzek a myška si vesele ustlala ve své postýlce. Děti, při vyprávění, doprovázely nakreslená zvířátka. Díky nim na konci příběhu, mohly převyprávět sami příběh o myšce. Zároveň se mohly poučit o velikosti zvířátek, a proč není dobré potkat v lese vlka.

Třída malý rybiček pracovala s knížkou „Gruffalo- kniha se zvuky“. Kniha o statečné myšce, která se díky své fantazii a odvaze nestane večeří pro lišku, hada ani pro sovu. Vymyslela si totiž děsivou příšeru, Gruffala a tím se zachránila, zvířátka její lest prokoukla, ale co se stane, když myška svého Gruffala opravdu potká? Krásné povídání o odvaze a důvtipu. Moc si děti knihu oblíbily a navíc byla se zvukovými efekty, které je pobavily.