Úvod > Farma

Farmafarma_IMG_2518.jpg

Škola má krásný venkovní prostor, který je zatím málo využívaný dětmi. Intenzivně pracujeme na změnách.

Po tříměsíční přípravě jsme se se svým projektem přihlásili do výzvy Ministerstva životního prostředí s cílem revitalizovat školní zahradu - farmu. Zájem byl ohromný, podařilo se nám přihlásit ještě před uzavřením a nyní čekáme, zda nám projekt schválí. Pokud to vyjde, na naší školní farmě přibude:

venkovní učebna, jezírko, meteostanice, stanice pro sledování místního ptactva, ptačí budky, skalky, obnova ovocného sadu, ovocné keře, sušička ovoce, zařízení na výrobu jablečného moštu, bydlení pro ježky, užovky, výběh pro králíky.

Velký prostor budou mít děti ke své tvorbě, počítáme i s pomocí veřejnosti, rodičů, příbuzných, vítaná bude jakákoliv pomoc. A po práci samozřejmě zábava, těšíme se na setkávání s vámi na naší (vaší) zahradě.