Žákovská knížka
Drobečková navigace

Úvod > Jídelna

Jídelna - JÍDELNÍČKY

Vedoucí stravování: Jitka Labíková
Kuchařky: Jitka Labíková,  Naděžda Horálková, Lucie Holubková, Romana Repperová

Telefon: 722 551 675

Ceny

ZŠ obědy

7 - 10 let: 24 Kč

11 - 14 let: 25 Kč

15 a více let: 26 Kč

Cizí strávníci: 55 Kč

MŠ - děti MŠ

Přesnídávka: 8 Kč

Oběd: 18 Kč

Svačina: 6 Kč

Celkem: 32 Kč

Děti MŠ s odkladem

Přesnídávka: 8 Kč

Oběd: 24 Kč

Svačina: 6 Kč

Celkem: 38 Kč

Výdej obědů

Do jídlonosičů

PO a ST 12:00 - 12:15 hod.

ÚT, ČT a PÁ 11:15 - 11:30 hod.

Strávníci školy

PO a ST 12:20 - 13:45 hod.

ÚT, ČT a PÁ 11.30 - 13:45 hod.

 

 

Úplata školního stravování

Obědy je možné platit v hotovosti v kanceláři vedoucí školní jídelny v budově MŠ Kyselka, nebo převodem z účtu. Čislo našeho účtu je 43-1068890227/0100. (Váš variabilní symbol si domluvte přímo ve školní jídelně u paní vedoucí školní jídelny Jitky Labíkové, případně na telefoním čísle 722 551 675)

Platba musí být provedena do posledního dne v předcházejícím měsíci, nejpozději však prvního dne v měsíci.


Zdravý životní styl v naší kuchyni

Velkým trendem současné společnosti je zdravý životní styl.

I školní jídelna v naší základní a mateřské škole se proto přizpůsobuje současnému životnímu stylu.

Školní jídelna se snaží zařazovat do jídelníčku našich dětí jak klasické a prověřené potraviny, tak i potraviny nové. Chceme aby naše děti měly možnost vyzkoušet i potraviny které nejsou tak obvyklé. Jde např. o jáhly, cizrnu, červenou čočku. Menším dětem v naší mateřské školce zpestřujeme jídelníček celozrnným a cereálním pečivem, cereálními kuličkami a samozřejmě müsli.

Snažíme se, aby každý den alespoň jeden pokrm obsahoval zeleninu buď čerstvou jako příloha nebo vařenou, dušenou, v polévce nebo jako součást hlavního jídla. Dále zařazujeme 1-2x do týdne čerstvé ovoce. Jednou do měsíce jako hlavní jídlo a každý týden jednou v polévce připravujeme luštěniny. Pro růst našich dětí je důležitý dostatek vápníku – zařazujeme mléčné výrobky jako jsou tvarohy, jogurty a samozřejmě mléko. Mléko nabízíme dětem jako nápoj k hlavnímu jídlu 2x-3x do týdne. Mohou si vybrat buď neslazené ( obyčejné ) nebo slazené ( ovocné, vanilkové, oříškové i s jogurtovou kulturou ). Z dalších nápojů nabízíme dětem neslazený ovocný,popř bylinkový čaj a džus s 50% podílem ovoce.

Nezapomínáme ani na ryby – děti se setkají s rybou na jídelním lístku dvakrát do měsíce. Zařazujeme ryby sladkovodní - pangas i mořské – treska, platýz, losos

Naše základní škola je od března roku 2010 zapojena do projektu MŠMT - EU OVOCE DO ŠKOL. spolupracujeme se společností TES Praha a.s.,která ve spolupráci s firmou GASTRO Fresh nás každý měsíc zaváží čerstvým ovoce nebo zeleninou popřípadě ovocnou šťávou. Jedná se o čerstvé ovoce nebo zeleninu, která je dotovaná EU a je určená pro žáky základních škol od 1. do 5. třídy. Děti dostávají ovoce jednou za měsíc v krabičkách přímo od dodavatele a je jim rozdáváno v době oběda v jídelně ZŠ kuchařkami. Spolupráce trvá i nadále a děti se tak mohou na krabičky s ovocem těšit i tento školní rok.